Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Canesten 200 - ellentmondásos...

Canesten 200 - ellentmondásos információk, most akkor lehet szoptatás alatt, vagy nem?

Figyelt kérdés

4 hetes baba anyukája vagyok (császármetszéssel szültem). A szoptatás alatt eléggé megnőtt a szénhidrátigényem, ami azt eredményezte, hogy hüvelygombám lett. A dokim jelenleg 2 hét szabin.

Elmentem a patikába, hogy adjanak egy olyan készítményt, ami szoptatás alatt használható, a patikus 3 napos Canesten kúrát adott. Többször rákérdeztem, ő kihangsúlyozta, hogy ezek a készítmények külsőleges készítményeknek számítanak, így nem kerülnek az anyatejbe.


Viszont a betegtájékoztatón ez áll:


A rendelkezésre álló állatkísérletes adatok szerint a klotrimazol kiválasztódik az anyatejbe. A klotrimazollal történő kezelés során a szoptatást fel kell függeszteni.



DE!találtam a neten egy olyan oldalt, ahol a Canesten 200 betegtájékoztatóján a következő áll:


Hüvelyi alkalmazás során a klotrimazol felszívódása igen alacsony, így szoptatás alatti alkalmazása nem jelent kockázatot a csecsemőre.



Most akkor kinek higgyek? Elkezdeném, mert már megőrülök, de félek is.


Valakinek van tapasztalata erről?



2021. aug. 28. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Èn megvárnám a dokit míg visszajön. Ha ő is rábólint,használnám. Addig nem. Sok szer van,ami papír szerint tiltott,mégis használják, az orvos tudni fogja.
2021. aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt rá tudsz keresni a hatóanyagra, hogy lehet-e mellette szoptatni:

[link]

2021. aug. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves második, köszönöm! Eszerint az oldal szerint a hatóanyag ártalmatlan, nem kerül be az anyatejbe.
2021. aug. 28. 18:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Én biztos nem használnám ha maga a gyártó nem ajánlja..

Terhesen egyszer egy olyan gyógyszert ajánlott a patikus aminek a betegtájékoztatója azt írta, hogy fejlődési rendellenességet okozhat.. nem szedtem be. Később megerősített a doki, hogy nagyon jól tettem...

2021. szept. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!