Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejserkentés céljából próbáltá...

Tejserkentés céljából próbáltátok a kecskeruta fű teát? Segített? Hogy kell elkészíteni, és mennyit kell inni belőle naponta? Köszönöm a segítséget!

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
én ittam a kecskerutateát, lefőztem belőle egy kancsóval és azt megittam egy nap alatt, de mellette mást is ittam. Nekem segített, több lett a tejem. Arra hogy milyen arányban kellett főzni sajnos már nem emlékszem, a bioboltban biztos tudnak segíteni.
2010. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ez az egyedüli igazán bevált tejserkentési módszer volt:

fél liter görögszénamag tea (két evőkanálnyit beáztatok egy fél bögre vízbe, aztán forrásban lévő fél liternyi vízbe beleöntöm az áztatóvízével együtt, így három percig forralom, leszűröm),

fél liter kecskeruta tea (két evőkanálnyit egy edénybe mérek, leöntöm fél liter forróvízzel, 10 percet állani hagyom lefedve majd leszűröm).

Én összekevertem őket, és szobahőmérsékleten ízesítés nélkül megittam. Persze lehet ízesíteni, de én nem éreztem szükségesnek, egy napi adag gyógytea lett belőle. Ezen kívül még elég sok ásványvizet és gyümölcslét ittam. Próbáld ki hátha neked is beválik, veszteni nem veszthetsz, de azt tudd, hogy legalább 2 nap kell míg hat, van akinek beletelik 5 napba is.

2010. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtatok! Kitartóan fogom inni, és megpróbálom beszerezni a görögszénamagot is. Mennyit lehet ezekből inni egy nap? 1 litert? Ha nem keverem, hanem csak simán iszom a kecskerutát, akkor nem sok az 1 liter?

Még egyszer hálásan köszönöm a segítségeteket!

2010. szept. 1. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!