Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám szinte állandóan cicizne...

Babám szinte állandóan cicizne, semmi mást nem tudok csinálni, hogy lehetne ezt jobban megoldani?

Figyelt kérdés
Ez most annyira új és nehéz helyzet számomra. Minden szépen halad, van tejem, a gyerek is szívesen van cicin, de kb cuminak használ (rendes cumit nem fogadja el). Jelenleg 2-3 hétig van segítségem, de aztán egyedül maradok egy újszülöttel és egy 2 évessel +háztartás stb. Több helyen olvastam, hogy az újszülöttek 24ből 20 órát szopiznak, de nagyon úgy érzem ezt nem fogom hosszú távon bírni. Alig abba marad az éves, el engedi a mellem és már rögtön keresi is újra. Szinte semmit se tudok csinálni mellette mert folyton cicizne. Napok óta alig alszom, max fél - 1 órákat éjjel aztán szopi és megint nyugi egy darabig. A nagytól nappal nem tudok aludni amikor a pici is alszik, mert nyilván ő is igényli a törődést. Legtöbbször úgy oldom meg, hogy amikor dolgom van vagy játszok a naggyal akkor a kezemben van a kicsi és közben cicizik. Estére már két lábon járó zombi vagyok,így a tejem is kevesebb nem elég neki, akkor kap pótlást utána 1-2 órát nyugi van. Így sokkal könnyebb, de azért jobb lenne ha marad a cicinél, csak azt nem tudom én meddig bírom

2021. okt. 5. 10:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Le leszek ponzotva. De pont emiatt valtottam tapszerre es nem bantam meg! Tudom hogy ezzel nem segitettem. Nekem fontosabb volt a lelki es testi egyensuly mint egy idegroncs anyanak lenni. Cici ide vagy oda a gyerekem boldog, kiegyensulyozott jol evö baba abszolut nem beteges!
2021. okt. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem marad így örökké. A lányom is ilyen volt, most 6 hetes és csak 2,5-3 óránként igényli és egyre gyorsabban lezavarja. Nálunk 16hónapos a nagy, de már ő is megszokta, hogy hugi rajtam lóg. Ilyenkor már ő hozza a könyvet, építőkockát mellém és úgy játszunk. Délután vagy a férjem látszattakarít vagy átveszi a gyerekeket és én.

Éjszaka melletted van? Olyankor csak "rácsatlakoztatom a hálózatra" és alszom tovább. Volt már olyan, hogy arra keltem, hogy kiszolgálja magát.


Viszont ha nem bírod, akkor a tápszer sem ördögtől való, ne érezd magad rosszul miatta.

2021. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
#1 teljesen egyet értek veled! Én még örültem is, hogy nem igazán akart beindulni a tejem és nem is erőltettem. 3 hónapig éjszaka 1x kelt enni a gyerek, utána meg már egyszer sem. Ő is aludt, mi is aludtunk, ezáltal mindenki kipihent és kiegyensúlyozott. Próbáltak bűntudatot kelteni bennem, hogy szaranya vagyok, mert nem erőltetem de nem érdekelt.
2021. okt. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Fú, én is majdnem tápszerre váltottam. Lehet jobb is lett volna, ha tényleg megteszem. Egyéves, makkegészséges, boldog, vidám, de meg mindig sokat szopik. Ez nehéz. Lehet ki kéne tényleg próbálni a tápszert.
2021. okt. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, mivel 3 éves a nagy, hamar abbahagytam a szoptatás. Mondjuk igazából nem is volt sok tejem. Így is nagyon nehéz a nagyobbiknak elfogadni a tesót, hátha még rajtam lenne non stop. Most 3 hónapos a kicsi, és kezd rendszer kialakulni, korábban hasfajós volt, össze vissza evett.
2021. okt. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
34%
A haztartast hanyagold. A szendvics, redelt ètel ugyanolyan jò ennivalò. A takarìtas megvàr. A parod meg tudja csinàlni, mikor hazaèr vavy hetvègen, hìvhattok takarítónőt, ha anyagilag belefèr. A mosogèp bepakolasa, teregetès is akkor ideàlis ,mikor mindketten otthon vagytok. Èjjel tedd magad mellé a kicsit, hogy fèlàlomban tudjàl szoptatni. Ha a nagy alvàsideje közeledik, ès a pici màr elmùlik 6-8 hetes, akkor pròbàld meg èbren taratani őt is, mìg a nagy el nem alszik, hatha lesz egy òràd napközben is aludni.
2021. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó, minden rosszundulat nélkül, ebben hol vannak az anya igényei? Az anya alvása az egy dolog, de szerintem nem vagyok egyedül, ha azt mondom minden embernek jár egy kis énidő. Amikor megissza a kávéját amikor megfésülködik, vesz egy jó fürdőt, megnéz egy filmet stb. Hiszek egy bizonyos fokig az igény szerinti etetésben (direkt nem szoptatást írtam). Amikor éhes a gyerek, akkor egyen, ne időhöz legyen kötve. Viszont cuminak használni az anyja mellét szerintem kikészítő az anyának. Nincs egy perc nyugta sem, nélküle nincs el a gyerek pl az apjával, és megfelelni az efféle szuperanya elvárásoknak káros a mentális egészségre sokszor.


Szóval amennyiben a kérdezőnek elege van, szerintem nem azt kellene tanácsolni, hogy merüljön el mégjobban a teljes önfeladásban ami a konfortszopizás miatt van.


Tetszik, hogy az új irányzat a baba ellátásaban a természetességet hirdeti, de egy bizonyos ponton azért túlmehet a dolog. Lqssan már kakálni se kakálnal a nők meg bűntudattal telve foglalkoznak magukkal.

2021. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek a 7-essel.

Egyen a baba amikor éhes (akár szoptatás, akár tápszer) és ne azt lessék hogy még nem telt el x óra, de én sem akarnék egy 2 lábon járó cumi lenni.

Egyébként kérdező, az is beválhat ha még nem próbáltad hogy több fajta, alakú cumit próbálsz ki, valamelyik lehet tetszeni fog neki. Ismerek is olyan babát aki csak az egyiket fogadta el.

2021. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Pedig annyira örültem, hogy be indult a tejcsi, meg cicizik is szépen. Ez kisfiammal nem működött, az egy külön kiképzés volt vele.

Mellettem aludt eddig, de valamelyik éjszaka a fáradtságtól már teljesen kivoltam és valahogy rá fordultam, pedig az ágy másik felére tettem. Szerencsére fel sírt és fel ébredtem. Így azóta még emiatt is parázok, hogy szopi közben el ne aludjak...

Próbáltam már többféle cumit,sajnos azok sem kellenek neki. Még ma hoz a párom néhány másik fajtát, hátha valamelyik be válik.

2021. okt. 5. 14:10
 10/24 anonim ***** válasza:
30%

Amúmindenki az anya igényeivel jön egy pár hetes gyereknél. Bírják már ki a szülők, hogy nem körülöttük forog a világ az első pár hónapban. Váltsak egymást az apukával. Éjjel kapjon lefejt tejet néha és azt adja az apja. Segítsünk mar egy újszülöttnek adaptálodni basszus...amugy ezért nem szerencsés 2 éven belül megszülni a következőt, mert lehet a második nem lesz egy álombaba.

Az enyém tápszeres volt, mert autoimmun pajzsmirigy túlműködésre gyógyszert kellett szednem, de 40 percenként kelt 2 hónapig. A férjemmel váltottuk egymást.

És igen, elengedtünk mindent, mert a túlélésre játszottunk. Akinek nem ilyen a gyereke, az el nem tudja ezt képzelni, mekkora nagy erőfeszítést is kívánhat a gyerek. Maslow piramis aljat alig tudod kielégíteni, nemhogy énidő meg önmegvalósítás.. De mindent félretéve nem egy pár hetes mellől kell enidozni. Várni kéne picit türelemmel.

2021. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!