Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány hónaposan lettek ritkábba...

Hány hónaposan lettek ritkábbak a szopizások a ti babáitoknál? Mikor tudtatok kiváltani étkezést? Mikor már kiváltottátok, nem lett kevesebb a tejetek?

Figyelt kérdés
Nem gond, hogy az én kisfiam 7 hónapos és szinte még mindig csak anyatejes? Elég sokat szopizik, éjszaka is azon alszik vissza, fogzás miatt elég nyügös mostanság. Nem sok főzeléket és gyümit eszik, szinte akkor is inkább a tejcire tartogatja a pociját. Kicsit mondjuk én is ludas vagyok, mert félek, hogyha kiváltok egy étkezést akkor kevesebb lesz a tejem, mert akkor nagyon sok idő telik el a két szopi között, nem éri inger a cicit, igy elég gyakran mellre teszem, inkább főzelék és gyümi után is.
2010. szept. 1. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást gyümölccsel. Eleinte csupán 1-2 kanálnyit evett a lányom, de 1 hónap múlva is csupán 1/3-1/4 bébiételnyit, tehát a szopi továbbra is megmaradt utána. 7 hónaposan már kapott zöldségpüréket, főzeléket, ugyanilyen enyhe "sikerrel". A szopi még bőven megmaradt mindkét szilárd étel után. 8 hónaposan már húst is adtam, ekkor először evett meg egy egész üveg bébikaját a kislányom... , de utána ismét fél üvegekkel evett, tehát a szopi még mindig megvolt (naponta akár 7-8x is, még éjjel is). 1 éves volt, mikor már nem kért minden szilárd étel után cicit... Különben 1 éves korig hozzátáplálásról van szó, nem cél, hogy teljesen elválaszd a babát, hiszen 1 éves korig fő táplálék még mindig az anyatej marad... A lányom 2 éves, most kezdi elhagyni a szopizást, már csak alváshoz kell neki.
2010. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

6 hónposan kezdtem hozátáplálni, kb 7 hónapos korára nem kért az ebéd után cicit.

1 éves koráig nappal 4x cicizett, ezzel párhuzamosan 8 hónaposan kétszer evett szilárdat, 10 hónaposn háromszor, 1 évesen meg négyszer.

Most lesz másfél éves, a reggeil , esti ciczés még fix, a délutáni alvás uán van ammikor kéri, van hogy kimarad.

2010. szept. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 hónapja kezdtük a hozzátáplálást, mára alig van tejem :(
2010. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kedves utolsó én is ettől félek, az én környezetemben a hozzátáplálással sokmindenkinek egyre kevesebb teje lett. Ebben is ki ilyen, ki olyan, nekem mindig is meg kellett küszködnöm ezért a tejmennyiségért , ami van, kislányaimat pl. nem is tudtam szoptatni, alig volt tejem. Most a kisfiammal már rekordot döntöttünk, de félek, ha nem szopizik elég gyakran, nem lesz elég a tejem.
2010. szept. 2. 10:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyermekemnél drasztikusan csökkent a tej mennyisége, amikor elkezdtük anno a hozzátáplálást, tápszeres pótlás, majd teljes elapadás lett belőle :( Pedig igyekeztem!

De szerintem féléves kor után nem árt, ha eszik mást is, mert az anyatej nem elég. Tudom, eltérőek a vélemények, de szerintem az első 6 hónap a legfontosabb.

De ha szopik és és eszik is, az jó még egy pár hónapig :))

Hogy lehetne megtartani a tejet? Talán fejéssel, ha tudsz. Nekem nem sikerült úgy sem, mert a 3 gyerek mellett nem volt mindig időm és lehetőségem rá, a napi 1 pedig édeskevésnek bizonyult.

2010. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

második

Akkor én vagyik az ellenpélda:-))))

Fiam 21 hónapig szopott (3 hónaposan kedztem hozztáplálni), és mint írtam a lányom 1,5 éves lesz még többször szopik

2010. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Egy ideig még szopi UTÁN kínáld őt meg a szilárddal, ne előtte vagy helyette! Csak akkor érdemes megfordítani a sorrendet, ha már ő kéri előbb a rendeset, és/vagy jelentős mennyiséget eszik meg belőle, és/vagy úgy érzed, hogy már eljött az ideje a kiváltásnak. Ha ezek egyike sem áll fenn, akkor simán mehet így szopi+szilárd formában jópár héten át.

Nálunk így alakult: 6,5 hónaposan kezdtük, 7,5 hónaposan vezettem be az első komplett étkezést, 9 hónaposan a másodikat (itt én is megijedtem, hogy ez túl gyors lesz, úgyhogy lassítottunk), 12 hósan a harmadikat, 15 hósan a negyediket. Az ötödik csak 2 éves kora után jött be.

És még egy fontos! Az, hogy kiváltasz egy-egy szopit, nem feltétlenül kell, hogy azt jelentse, hogy végleg el is hagyod! Figyeld továbbra is a babádat, mert lehet, hogy máshová még be tudsz/be kell majd szúrnod egy "új" szopit. Pl. nálunk 11 hónaposan kellett egy plusz délutáni uzsi-nasit beiktatnom a rendes ebéd és rendes vacsi közé félidőben. (És az ezutáni 3. naptól a lányom már átaludta az éjszakát, jééé.:) Szóval ezután is igény szerinti szoptatás!

2010. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a további válaszokat! Még egy ideig biztosan a szopi lesz az első, aztán a szilárd és én is úgy gondoltam, ahogy Stefix te írtad, hogy majd lehet, hogy szopizik olyankor mikor eddig nem, lehet, hogy majd ebéd és uzsi, vagy uzsi és vacsi között is kéri. Remélem, hogy még sokáig menni fog a dolog, az biztos, hogy én minden megteszek érte.
2010. szept. 2. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!