Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás közben megjött a...

Szoptatás közben megjött a menstruációm. Meddig tudok még szoptatni?

Figyelt kérdés

Már nagyon kevés tejem van, láthatóan egyre kevesebb. Tegnap megjött és több helyről hallottam, hogy annak is lehet a jele, hogy már nem lesz több tejem.

Mivel elejétől kezdve kevés tejem volt, mindig szedtem különböző tejserkentőt (Moremilk, teák), szoptattam sokat és fejtem, de már nincs több, nincs növekedés.

Nektek van tapasztalat ezzel kapcsolatosan? Jó lenne még szopiztatni, mert babóca csak 3,5 hónapos.

Ma kétszer nem is akart szopizni, csak a tápi után fogadta el a cicit. Erre még nem volt példa.


2008. dec. 11. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a menszesznek semmi koze ahoz hogy fogytan a tejed en vegig menstrualtam szules utan, es 1 eves koraig szoptattam a lanyomat!
2008. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. Attól, hogy megjön, még nem apad el a tej. Nekem mindkét gyerekemnél fél éves korukban megjött, mégis 3 éves korukig szoptattam őket.

A tej mennyisége pedig egy idő után beáll, nem növekszik, vagyis igen, csak te nem veszed észre, mert a baba mindet megeszi.

Amíg meg van a menstruációd, addig fejjél többször, és tényleg próbáld meg először cicire tenni, és utána tápszert adni neki.

2008. dec. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A tej íze is megváltozhat menstruáció alatt , lehet hogy azért nem akarja elfogadni.Szoptass nyugodtan , ígyál sokat és ne hidd el senkinek , hogy elmegy a tejed. (3 gyerekem van majd 5 évig szoptattam ,persze megszakításokkal,ja és teherbe is estem,pocakosan is szopott a nagyobb,nem lett tőle semmi bajm :) )
2008. dec. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én 17 hónapig szoptattam 6 hós kora óta megvolt a menim és volt két missed ab-m is és mégsem lett semmi gond a tejemmel bizz magadban.


17 hósan is én választottam el a vetélések miatt amúgy még megleht most is szopizna most már 2 éves a kislányom

2008. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem mikor megjött a havi elválasztotta magát 7 honaposan a babám
2008. dec. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Menstruacioval is 3 eves koraig szoptathatod a kicsit, ez nem befolyasolja, de eloszor szoptasd, utana adjad neki a tapszert. Igyal, egyel, es akard!
2008. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is megjött,semmi összefüggés a menzi és a tejcsi között. Tényleg ne stresszelj,azzal többet ártasz,mert az hatással van a tej mennyiségére. Pihenj sokat és egyél-igyál + amennyit csak tudod tedd cicire (akár óránként is!)
2008. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 2 hónapos volt a baóm mikor elször megjött.Utánna havi rendszerességg megjött és 7,5 hós koráig bírtam szoptatni,aztán szinte egyik napról a másikra lemondott a ciciről.

2008. dec. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A válaszokból is láthatod, hogy mindenkinél másképp alakulnak a dolgok, bár egyesek szeretik ezt úgy beállítani, hogy csak az általuk leírtak lehetnek igazak. Nekem 3 hóval a szülés után jött meg, és azonnal apadni kezdett a tej, pedig a fiam egész nap a cicimen lógott. Azonnal vettem mellszívót, de azzal se húztuk soké. Tényleg egész nap vagy a baba, vagy a mellszívó volt rajtam. Nálunk mondjuk az is közrejátszott, hogy szinte azonnal teherbeestem megint, ami a szoptatás szempontjából rontott a helyzeten. Végül 4 és fél hónapos koráig tudtam a fiamat szoptatni. De azért ne keseredj el, mert látod, hogy vannak ellenpéldák is. Más és más a szervezetünk, ha van egy kis szerencséd, akkor Te is tovább fogsz tudni szoptatni. Ha mégsem, akkor se keseredj el, mert nem a világ vége, ha tápszert kap a baba. Már az is nagyon jó, hogy eddig sikerült szoptatnod.
2008. dec. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!