Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás mellett megjött a...

Szoptatás mellett megjött a menstruációm. (3 hónapos a kicsi) 2 hete szedem a cerazett nevű fog. Gátlót, szerintetek ez hozta meg?

Figyelt kérdés

És még a fő kérdésem: előfordult másnál is, h kevesebb a teje ilyenkor, (ez tudom gyakori, olvastam) mikor elmúlt vissza jött a normál mennyiség? Ha igen mikor, a vége felé vagy mikor teljesen elmúlt? Tegnap előtt úgy szopott a kicsi, h folyamatos üvöltés utána 3-4et szív, aztán ez folytatódik felváltva és nagyon keveseket evett.Ezután nem fejtem le a tejet neki, mert nem szoktam fejni bár volt benne még , hanem ha igényelte megint szopizhatott.

Tegnap már jobb volt a helyzet, de 2 mellből evett(1ből szokott) és már délutánra volt ennyire kevés a tej.

Hiába próbáltam valamennyit kisajtolni magam,nem jött semmi.Így ha valamiféle folyamatos pótlásra szorulunk, nem tudom, hogyan tudnám úgy megetetni, hogy ne órákig tartson egy etetés mivel nem fogadja el az üveget.

A varázsitatóra gondoltam, használja valaki ilyen kicsinek?? vagy olvastam itt, h ilyen csőrös kispohár, de néztem már és nem találtam ilyet boltban sem csak a tej ki öntönk van ilyesmi itthon, de azt nem merem , mert porcelán,érzetre is hideg valami műanyag kéne.hajlok a varázsitatóra, de azt is szívni kell így olyan mint a cumi nem,így lehet, h nem válik be?

Láttam van a témában már régebbről kérdés, de nem tudom mind elolvasni rengeteg van, uhogy aki tud az erre is válaszoljon!

és még egy, KELLENE most szaporítani a tejem ahhoz újra a "régi"legyen, vagy ez átmeneti dolog és ez mindig így lesz ha megjön??


2011. márc. 28. 10:04
 1/6 xStefix ***** válasza:

Hát, én ott kezdeném, hogy szerintem szoptatás alatt semmilyen hormonkészítményt nem kellene használni... Ha terhesség alatt megválogatjuk, mit szedünk be, most miért lenne másképp?

(Bocsánat, de a konkrét kérdéseidre nem tudok válaszolni, mert én nem szedek semmit. - De azt tudom, hogy a vérzés után elvileg visszajöhet a tej. Elvileg. Van, akinek csak 1-2x van ilyen csökkenése, másnál újra és újra minden hónapban, megint másnál tönkre is vágta a szoptatást. Tabletta mellett és nélkül is lehet ilyen. Előre lehetetlen megmondani, mi lesz nálatok.)

2011. márc. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem tudom, ezt a doki adta és mondta, h majdnem minden kismamája ezt szedi, most nem tudom mennyi, de valami nagyon-nagyon kevés valami megy át a tejbe és ez a legjobb pont ezért.(állítólag:)Nem tudom mitévő legyek, én azt hittem, h nem a gyógyszer miatt kevesebb a tej, mert már 2 hete szedem, és eddig nem okozott gondot, csak, az h megjött.

nem egy könnyű menet ez így...

azért köszi a választ!

2011. márc. 28. 11:18
 3/6 xStefix ***** válasza:

Hát nézd, sajna az van, hogy a dokiknak nem kevés érdekük fűződik ahhoz, hogy minél több anyukájuk szedjen tabit. Mert persze, a papírjára az van írva, hogy csak nagyon kevés hormon megy át és az igazolhatóan(?) nem okoz problémát - de ki mondja meg neked azt biztosra, hogy az a kevés nem okoz-e majd komoly gondokat később?

Tudod, én nagyon fogiellenes vagyok, pedig én is szedtem anno 2 évig. Lett is utána olyan durva visszerem, hogy 28 évesen mindkét fővénámat ki is kapták a lábaimból, teljes hosszában. Mindez persze egyedi történet és nem mindenki jár ilyen rosszul. De.

Csak abba gondolj bele, hogy vajon mennyire egészséges éveken át, folyamatosan, mesterségesen szintetizált hormonnal bombázni a szervezeted. Kvázi konzekvesen belenyúlsz az egyensúlyba. A szteroidikról pl. ma már nyíltan kimondjuk, hogy hosszú távon gallyra vágják a mellékvesét. A tabikról egyelőre nincs ilyen (nyilvános) hír - de mi van, ha csak azért nincs, mert ez túl nagy üzlet ahhoz, hogy valaki ekkora pánikot keltsen?

Ráadásul, a tabik még azelőtt terjedtek el a világon, mielőtt hosszabb távon (mondjuk úgy 20-30 év múlva) megtudhattuk volna, valójában mennyire biztonságosak. - Ugyanakkor, miért van mostanában ennyi meddő nő? Ennyi terhességi és szülési komplikáció? Persze mindezeknek kismillió más oka is lehet - de mi van, ha a tablettaszedés is jócskán belejátszik ebbe?


Mindezzel persze nem akarlak lebeszélni semmiről, te tudod, mit teszel. Én se vagyok egy összeesküvés-elmélet rajongó, de nekem túl sok az olyan információ, tudásrészlet, ami nem megnyugtató a tabletták körül.

Van szerencsém az eüben tanulni, és az ottani ismereteim is ezt támasztják alá.

2011. márc. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen, elgondolkodtató amit írtál, biztos igazad is van, én annyira nem értek ezekhez,utána olvasok még aztán meglátom még mi lesz.Egyenlőre azon megy az idegem most, h lesz e következő etetésre tejem és mit csinálok ha nem lesz estére és hogyan adok neki pótlást mikor nem iszik üvegből?bár szeretném elkerülni, h adni kelljen neki tápot.Sokkal egyszerűbb volt mikor sűrűbben szopott és nem állt be a 3-ó evésre, lehet ez is közrejátszik:(

köszi a választ

2011. márc. 28. 12:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én kétszer szedtem a Cerazette fogamzásgátlót, a két szülésem után, de nálam semmi ilyen hatása nem volt a szoptatás alatt. Szóval nem biztos, hogy a gyógyszertől lett kevesebb a tejed.

Az is lehet,hogy most értetek egy fejlődési ugráshoz (ez általában 6-8 hetente van a babáknál). Ilyenkor a babád a sűrűbb szopizással jelzi a szervezetednek, hogy több és táplálóbb tejet termeljen. Ez általában 3-4 napig tart. Utána a szervezeted reagál és újra elég lesz a tej a kicsidnek. Amikor kér, tedd a cicire, hogy kapjon ingert a melled és hamarosan visszaáll a régi rend.

A gyógyszer szedése közben egyébként bármikor jelentkezhet vérzés. Nekem azután, hogy elkezdtem szedni mindkétszer egyetlen egyszer jött meg kb. 3 hét után és utána amíg szedtem (8 és 11 hónap) egyáltalán nem jött meg.


Jó babázást!


2 kislány anyukája

2011. márc. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves útólsó!

remélem nálam is így lesz és vissza jön a tejecske!de jó lenne ha nem lenne ez minden hónapban.

ma mintha már jobb lett volna, most délutánra már elég volt neki egy cici,és gyengült a mensi is, lehet akkor ezzel is összefügg...milyen bonyolult ez, pedig csak a legjobbat akarom mégpedig minél tovább szoptatni ezt a csepp embert:)

minden jót,köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 28. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!