Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás abbahagyása után...

A szoptatás abbahagyása után mennyivel várhatom hogy megjön a menstruációm? Ti a szoptatás után fogytatok vagy híztatok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 15:20
 1/3 xStefix ***** válasza:

A legtöbbünknek még a szoptatás alatt szokott újra megjönni, az első év folyamán valamikor. Sokban függ attól, hogy ki mennyi ideig szoptatott kizárólagosan és igény szerint. (A szopinak van egyfajta természetes fogamzásgátló hatása (LAM), de csak szigorú feltételek mellett.)

Hogy ilyen esetben az elválasztás után mikor fog megjönni, leginkább a hormonműködéstől függ, szerintem nem lehet megmondani.

A fogyásra/hízásra nincs válaszom, még szopizunk.

2010. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is megjött már alatta. 4 hós volt a fiam. Először nem zavarta, de az ötödik hónapban Ő magát választotta le... Én kb. tartottam a súlyom, talán pár kilót híztam.
2010. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem is megjött 3 hónaposan,9 hónapig szopizott.nem híztam,de nem is fogytam utána...sajnos
2010. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!