Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek volt hasonló mit...

Akinek volt hasonló mit javasol? 10 hetes kisfiam 1 órán át lóg a cicimen,2 perc után nézeget, nevetgél, aztán érzem, hogy csak rágcsálja. Persze, ha leteszem sír, akkor cuppog megint, majd újra nem szívja. Éjjel is ez van, már kivagyok tikkadva.

Figyelt kérdés
2010. szept. 2. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Komfort szopi. Fejd le a tejet es uvegbol etesd. Igy nem fog vesziteni a sulyabol.
2010. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

azt mondják, hogy a gyereknek maximum 20 perc alatt jól kell laknia. Persze ez is egyéni, biztos, van olyan gyerek, aki jóllakik pl. 5 perc alatt és van, akinek jóval több idő kell.

Ha egy órát "lóg " a ciciden, akkor gondolom, valamilyen szinten szopizik is, így éri inger a melleidet, hogy elég tej termelődjön.

Mert szerintem ha csak rágcsálja a melledet, akkor jól van lakva. Vagy pedig kevesebb a tejed...

Próbáld meg azért, hogy nem hagyod a melleden órákig, mert felázik a mellbimbód és tényleg így nagyon fárasztó lehet.

2010. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy most lehülyéznek, de mindkét fiam ilyen volt. Szoptattam, amíg akarta. Soha nem volt gond a tej mennyiségével, és nem lett belőle semmi bajunk. Sem nekik, sem nekem. Csak fel kellett dolgoznom, hogy a házimunka háttérbe szorult egy pár hónapra. A nagyfiam 15 hónapig szopott (azért szokott le, mert már terhes voltam, és valószínűleg a tej íze változhatott), a kisfiam 17 hónapos, még szopik...
2010. szept. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok cumisüvegezni. Más ötlet? Azért az nagyon fárasztó, hogy napi 8 órán át cicizik...
2010. szept. 2. 13:25
 5/5 xStefix ***** válasza:
73%

Igény szerint. Ez néha azt jelenti, hogy óránként pár percet. ;)

Nagy valószínűséggel azért csinálja ezt, mert most kezd kinyílni a külvilág felé: minden kis neszre elfordul, nézelődik, elkalandozik, nevetgél, érdeklődik az ismeretlen iránt - éshát még nem tanulta meg a szentem, hogy először evés, utána játék. :) És/vagy a foga is megindulhatott. (Bár utóbbinál inkább sírás szokott lenni, a nevetgélés az előbbire jellemző.)

A szoptatás és az ő kis lelke szempontjából sem szerencsés, ha te erőszakkal belenyúlsz ebbe az egyébként teljesen természetes folyamatba! Persze finoman lehet őt bíztatgatni, terelgetni, hogy először inkább szopizzon, erre többféle tipp is van: egy érdekes lánc a nyakadba, amit elnézegethet szopi közben, csendes szoba, félhomály, egyedüllét, zavaró körülmények kizárása. (Ebben az időszakban már lehet, hogy zavaróvá válik a háttérzaj, tv, zene vagy akár a te halk duruzsolásod is, mert arra is elforoghat.) Ezek a trükkök sokszor segítenek is, de nem egyik napról a másikra fognak hatni, arra azért készülj fel. Most átmenetileg megint kicsit kaotikus lesz így a szoptatás.. De az lenne a legrosszabb, ha elkezdenél neki fejni és üvegből adni vagy idő előtt levenni a melledről, csak azért, mert normálisan fejlődik!!! Ezek nagyban megnövelik a tejcsökkenés ill. az idő előtti leválás kockázatát, úgyhogy ha még tovább is szeretnél szoptatni, inkább légy vele türelmes. Idővel rá fog jönni, hogy mi a dolgok sorrendje.

Tudom, hogy nehéz ez a korszak, de ez is elmúlik, hidd el. És ez így a normális! Az én lányom 4 hónaposan csinálta ugyanezt és én is majd frászt kaptam, hogy már megint mi a gond (nálunk más is volt még emellett). Eltartott egy ideig, amíg megtanultam és rájöttem, hogy ez miért van. És hogy később is lesz még olyan, amikor hirtelen máshogyan csinál valamit, mint ahogy szokott - de akkor tesszük a legjobbat, ha mindig az ő igényeikhez igazodunk! ;)

(2,5 éve szoptatok)

2010. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!