Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 éves kisfiamat hogy altassam...

2 éves kisfiamat hogy altassam? Hasonló helyzetben valaki?

Figyelt kérdés
Még mindig sokat cicizik,éjszaka is,hajnalban is,reggel ha felkel,délben cicin alszik el,ha felkel akkor is kéri és este is úgy alszik el. Már sokszor olyan ideges vagyok,hogy kiabálok is szegénnyel emiatt,mert már sokszor fáj is és ha nem adom neki rögtön,akkor elkezd hisztizni, vergődik az ágyon és rugdos. És addig ordit,amig nem adok neki. Szép szóval nem érek el nála semmit,annyira követeli. Mit adjak neki cici helyett? Vagy hogy csökkentsük legalább ezt a sok cicizést?
2011. jún. 29. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Nincs cici és kész...vagy te is olyan anyuka akarsz lenni, akinek még a 3-4 éves gyereke is folyton a pólója alatt turkál, akár nyilvánosan is? Meg kell neki magyarázni, hogy nagy fiú már, nincs cici és kész.


Ne egy két éves gyerek mondja meg, hogy mi lesz..

2011. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan csökkentsd a cicizés idejét. Nem lehet hirtelen lerántani... Két évesen még szabasd szoptatni, mértékkel.
2011. jún. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

én nemrég, 2 éves korában szoktattam le, tényleg csak ez használ - nincs és kész - ha határozott és következetes vagy, tehát mostantól nincs, akárhogy hisztizik, akkor 2 nap után feladja

úgy altattam el, hogy hasra feküdtem mellette az ágyon és simogattam a hátát, míg el nem aludt - sírt, sajnáltam, de megérte, azóta végigalussza az éjszakákat és délben is 15 perc alatt magától elalszik

hidd el, nincs csodaszer, csak ennyi, következetesség, nyugodtság és pár nap alatt túlvagy rajta - sok sikert!

2011. jún. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok - nekünk a fokozatosság nem jött be, csak az, hogy mostantól nincs, mert mikor elkezdtem csökkenteni, annál jobban akarta és sírt érte, nagyon cicimániás volt
2011. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Nálunk szinte ugyanez a helyzet, mint a kérdezőnél, annyi különbséggel, hogy elalvás előtt kéri a szopit.

Szóval!

Nálatok nyugodtan feküdt melletted a gyerek? mert nálunk az a baj, hogy nem fekszik nyugodtan, mert mindig elmászkál, feláll stb.

2011. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

de igen, próbált felállni, felülni, dumált, énekelt, stb - ha kellett 100x is visszafektettem és mondtam, hogy most este van, alszunk - egy idő után megunta és rájött, hogy hiába próbálkozik; ezt egy pár napig még eljátszotta, de már tudja, hogy ha elviszem aludni, akkor alvás van és kész


most, hogy ez megy, az következik, hogy egyedül is aludjon el (hamarosan kistesó lesz, addigra meg kell szoknia) - a bölcsiben már megy, otthon még most kezdjük a szoktatást

2011. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!