Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szabad e adni egy pici teát a...

Szabad e adni egy pici teát a babának?

Figyelt kérdés

Első gyermekes anyuka vagyok, tudom,hogy az újszülöttnek elég az anyatej és nem kell vízzel vagy teával pótolni, hacsak nem tápszeres a baba. Mégis sokaktól hallottam, hogy nagyon pici tea jót tesz a baba hasának, akkor is ha nincs felpuffadva stb.

1 hetes a kisbabám, szeretném őt jól felnevelni ezért szügségem van tanácsra, hogy van anyuka aki adja szoptatás után vagy telljesen fölösleges?


2021. okt. 29. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

A köményes "tea" elvileg jó neki a pocijára. Ezt a csecsemős rokonunk úgy készíti, hogy egy fél liter forralt vízhez ad 2-3 szem! köményt.


Én nem szerettem és nem is adtam. Nem volt hasfájós sem.

2021. okt. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha nincs puffadva, nem fáj a hasa, teljesen felesleges. De nem lesz semmi baja, ha adsz neki teát, tehát ha nagyon szeretnél, nyugodtan.

Én a kórházban nagyon sok teát adtam a fiamnak születés után, ugyanis ezt tanácsolták. Besárgult, és, hogy minél hamarabb kipisilje (a tea pisiltet!) javasolták ezt. Óránként kapott vagy anyatejet, vagy teát, és másnapra sikerült is lecsökkenteni a bilirubin szintet. Semmi baja nem lett, pedig pár napos volt csak.

2021. okt. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
#2-es vagyok, illetve arra azért figyelj, hogy nem kaphat bármilyen teát! A biztonság kedvéért írom, de biztos vagyok benne, hogy tisztában vagy ezzel 😄
2021. okt. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
1. Butaságot írt mert azt nem köményből készül hanem édesköményből. Tea keverékből.
2021. okt. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Mecsek babateát valóban szoktak adni hasfájásra, de csak egy-két kortyot, nem annyit, hogy teleigya magát. Van akinek beválik, nekem (vagyis a babámnak) speciel semmit nem használt, szóval hagytam a fenébe. Sokkal többet használt, hogy leálltam a tejtermék fogyasztásával, azóta semmi hasfájás. Szerintem felesleges teáztatni ok nélkül.
2021. okt. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen felesleges teáztatni. Nincs rá szüksége. A hasfájáson pedig majd az idő segít.
2021. okt. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

#1 nálunk hasfájós volt a baba, édesanyám fűszerköményt leforrázta és még hagymát is tett bele, az tényleg segített a pocakján, úgyhogy nem hülyeség.

De ha nincs semmi probléma, van anyatej akkor én nem kínálnám hozzátáplálásig se vízzel, se teával.

2021. okt. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten kàros egy kisbabàt teàztatni. 6 hònapos korig csak anyatejre, ennek hiànyàban tàpszerre van szüksège, mast nem kell ennie vagy innia.
2021. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!