Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan növeljem a tejmennyiség...

Hogyan növeljem a tejmennyiségemet? A babám 10 napos, és lusti, próbálom kb 3 óránként szoptatni váltott mellből, eddig 60 ml jött ki max. , de ez nem elég, így pótolnom kell táppal.

Figyelt kérdés

Próbáltam úgy is, hogy 1 alkalommal mindkét cicit megkapta, de így tiszta seb volt a bimbim, és ráadásul utána nem volt tejem a köv. Szoptatásra. :- (


Nagyjából pihenek is, iszom napi 3 litert, laktoherb tea, leves, alkoholfrei sör, tejbegriz, eszem is rendesen.

A maradékot mindig kifejem géppel, de mégsem növekszik a mennyiség...pedig ami kijön az jó sűrű, zsíros, nagyon szeretném szoptatni, de nem tudom mit tegyek még.


Köszönöm


2010. szept. 3. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha sebes a bimbóds, akkor nem jól kapja be. ha jól van mellen, az nem fájdalmas, és nem okoz sebeket.


Minél gyakrabban van mellen, annál több tej termelődik. Minél több tápszert adsz neki, annál kevésbé fog szopni, és annál kevesebb tejed termelődik.


A fejéssel való szaporításhoz idő kell: napok, hetek. Ne várj azonnali eredményt.


Napi 3 liter folyadék majdnem kevés, annyit akkor is meg kellene innod, ha nem szoptatsz.


Próbáltad már a görögszénamag-teát?


Olvasd el, amit itt írnak a fejésről, és fogadd meg: [link] Nagyon hasznos tanácsok, nekem beváltak.


Jó szoptatást!


egy anyatejadó anyuka

2010. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
miből gondolod, hogy nem elég neki a tej????
2010. szept. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bennem is ez a kérdés merült fel először, miért gondolod, hogy kevés a tejed?
2010. szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól csinálod! Még alakulhat! 2 hét körül van egy tejmennyiségnövekedés.

Amit még tehetsz: nem görcsölsz rá, és bízol magadban, abban, hogy a legjobb anya vagy. Mert így van.

2010. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is így jártam. A babám írtó lusta volt, egy szopi 1,5 órán át tartott. Ez ment 7 hete skoráig, utána begyorsult...

Egy cici nekem sem volt elég, így mindkettőből szoptattam, és ma is így csinálom. Sajnos van, akinek nem elég 1 ciciből szoptatni. Emellett 2 hétig én is pótoltam tápszerrel, aztán 3 hetes volt majdnem, amikor azt vettem észre, hogy nem fogadja el a pótlást, eddigre volt annyi tejem a 2 ciciben, amennyi neki kellett. 6 hetesen növekedési ugrás volt, akkor megint 2 cici után ordított szegénykém, szóval, újra pótlás. Ekkortól viszont iszom a görögszénamagból főzött teát, napi 3 csészét, és nagyon jó , 2-szer annyi tejem lett, mint volt, viszont így is 2 ciciből adok neki, de ugye az igénye nőtt, de a pótlás ugyanúgy ritka, van, hogy egy hétig nem is kell egyáltalán...

Próbáld meg a görögszénamagot, plussz szoptass 2 mellből, ha sebes akkor is, mert akkor 1 mellnyivel kevesebb tud termelődni, mert azt nem üríted ki... Olyan pici még a babád, és minden korty anyatej rengeteget számít neki, add oda neki, mindent egy-egy kajára, ami csak van! :)

Jó babázást, és kitartás, a lustaság elmúlik, csak ilyenkor még aluszékonyak és gyengén is szívnak. Ha hagy benne, mert belefárad a szopiba, mint az én fiam 1,5 óra csikizés után, hogy végre szívja már, és ne aludjon..., akkor fejd le. Mindig legyen üres.

2010. szept. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jah, az, hogy lapos, enm azt jelenti, hogy csak kb 20 van benne, a baba többet szed ki belőle. Illetve jó tudni azt is, hogy szopi közben termelődik a következő turnus nagy része!

Fontos infó az is, hogy a tejmennyiség a szülés után 5 héten belül áll be, szóval 10 nap után még annyi van, amennyire képes a szervezeted 5 hét után...

remélem, érthető, már késő van... :)

2010. szept. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Abból gondolom, hogy nem elég neki, hogy utána még kapkod a fejével, tátog, és utána meg ordít, mint aki fába szorult...:-)


A bimbóm egyből már a kórházban kisebesedett, használok védőt, azzal jobban is szopik, de még nem tökéletes...


Hát Én meg azt hittem, hogy 1 hét alatt be "kell" álljon a tejmennyiség, milyen naiv vagyok...:-)

A 3 litert meg a csecsemősök mondták...

A görögszéna magot kipróbálom, köszi

2010. szept. 4. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!