Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom, ha gennyes a tejem?

Honnan tudom, ha gennyes a tejem?

Figyelt kérdés
A vért láttam. Rózsaszín volt. De most honnan tudjam hogy zsíros, vagy gennyes? Mi baja lehet a babának ha nem veszem észre a gennyet? Ki vagyok. Begyulladt az egyik mellem. Jegelem, borogatom, doki szerint láznál ad antibiotikumot. Lázas nem vagyok. Eltűnt a vér, hagytam leszállni is a fejt tejet, hófehér az alja. Most este sárgás volt kicsit. De este mindig zsírosabb. Milyen ha gennyes? Azt mondták akkor ne adjam.

2021. nov. 2. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Ki mindta, hogy ne ad! Gusztustalanul hangzik, de ùgy is lehet adni. Ha annyi genny lenne, hogy az aljàn kiülne, akkor sokkal, de sokkal rosszabbul lennèl. Jobbulast!
2021. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én mindenhol csak azt olvasom akkor nem szabad. De hogy miért azt nem. A doki azt mondta amíg vércsíkos ne, a védőnő szerint ha nem fogadja el, akkor ne, de amíg nem reklamál szívja csak. De attól félek, hogy genny, mert mikor szopi után megnyomtam az egyik csak az egyik lyukból jött sűrű sárga. Szóval nem betegíti meg ha mégis genny? A lázat hogy veszem észre ha szednem kell algopirint és ibuprofent felváltva? Másik doki múltkor azonnal antibiotikumot adott. Fél éve volt ilyen, akkor nem is fájt ennyire, és véres sem volt ... Nem értem. Az van, hogy mindkettőnk fontos. Fejem, de az nem olyan, mint ha szívja, attól jobban leürül.
2021. nov. 2. 20:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Most ez nagyon undorítóan fog hangzani, amit írok, de a bolti tej is gennyes. Mind. Meg van határozva, mennyi genny lehet 1 liter tejben.

Ugyanis a tehén, még a holstein-fríz sem adna annyi tejez magától, amennyit a millió hormonnal elérnek nála. Ezért állandóan gyulladásban van a tőgye.

És mi azt isszuk.


Annyira nem lehet begyulladva, hogy ne tudj szoptatni. Szoptass nyugodtan, nem lesz semmi baj. Hamarabb meggyógyulsz.


Amúgy ki mondta, hogy ne add? Védőnő, gyerekorvos?

Mert az általánosan elfogadott nézet az, hogy lehet szoptatni.

2021. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Felnőtt házi orvos ügyeleten.
2021. nov. 2. 20:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy annyira értenének hozzá. Holnap kérdezd meg a védőnőt, gyerekorvost.
2021. nov. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt, hàziorvosi ügyelet az nem szoptatasi tanàcsadò. A munkàjuk rèsze (lenne), hogy a megfelelő szakemberhez tovàbbküldjenek, ne sajàt szakàllukra kuruzsoljanak. Lehet gennyes tejet is adni a babànak. Minèl előbb elmùlik a gyulladàs annàl jobb, es ezt a szoptatas segìti. A tejedben alapvetően egy csomò olyan dolog van, ami a vèredben is, tàpanyagok, fehèrvèrsejtek, csak a tejben vörösvérsejtek nincsenek.
2021. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnyugtattatok. Nem tudom mi lenne vele cici nélkül. Se cumit , se cumis üveget nem fogad el.
2021. nov. 2. 21:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha gennyes lennél lázas lennél


Még láz mellett is lehet szoptatni…mert akkor sem annyira súlyos


Vér simán gyulladás nélkül is lehetne a tejben, előfordul.


Szoptass, annál jobban semmi nem teszi rendbe, nélküle nehezebb.


Nekem nem vitte le a làzam csak amikor antibiot is szedtem amúgy.

2021. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Antibiotikumot kaptam. Tuti genny volt, reggelre már barna volt a trutyi abból a lyukból. Érdekes, hogy másik orvos azt mondta szopjon a gyerek 🤔 kevésbé fáj különben, de ilyesztő, hogy ürül a gennyes sűrű valami. Félek kicsit!
2021. nov. 3. 08:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A barna szìnt az alavdt vèr adja. Esetleg előfejhetsz azon a rèszen kucsit, hogy a nagy rèsze ne a babànak jusson. Baja nem lesz tőle, de gusztustalanul nèz ki. Jobbulàst!
2021. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!