Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A 4 hónapos babám teljesen...

A 4 hónapos babám teljesen elutasítja a szopizást egyik percről a másikra, hasonló helyzetben valaki?

Figyelt kérdés

A szoptatási tanácsadó szerint cumizavaros lett, mert nem tudtam szoptatni pár napig a nap egyik felében (kórházban voltam), az esti adagot cumiból kapta. Amúgy sem egy nagyevő lányka, 2700 volt a legkisebb súlya, most 4 hónaposan 5400 g.

A szopis tanácsadó mondta, hogy mit tegyek, teljesen kihagytam a cumisüveget, szoptaníttal pótoltam, és félálom àllapotában meg a mellemből is hajlandó volt. Aztán egyik percről a másikra megint elfordult teljesen. Nèha néha bekapja és elkezdi szopizni, de csak addig, amíg a tejleadó reflexem beindul, ami nem zavaróan erős, nem szokott fuldokolni vagy ilyensmi, de utána elfordítja a fejét és kész.

A tejem is lassan elapad, hiába fejem, géppel nem jön le annyi amennyit le tudna ő húzni. Mit tegyek? Mitől lehet ez? Fogzás kezdete vagy mi?

Átestem a covidon pár hete (2 oltással, a 3-dik oltást nem vehettem fel még), akkor kemény antibiotikumok kellettek, lehet a tej ízén változtatott és azért utasítja el? Szedek egy more milk nevű kapszulát is, hogy ne apadjon el a tejem, de nem túl sok sikerrel. Azt hiszem mindent leírtam, valami ötletetek van?


2021. nov. 8. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Kérdezd a szoptatási tanácsadót. Szerintem ez még mindig a cumizavar. Amikor már meg kellene dolgozni a tejért, akkor nem akarja szopizni
2021. nov. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt mondta a szopis tanacsado hogy a legdurvabb cumizavar is megoldódok 2 nap alatt, mert elfelejti a cumisüveget. Na de nekünk már 5 napja így van… és azért régebb nem volt baja a mellből evéssel sem, mert régen nagyon erős volt a tejleadó reflexem. Nem fogadja el a kicsikém a játszócumit sem, úgyhogy cumisüveg mellett a komfortszopi is a mellemen volt régen. Most még komfortszopi sem kell
2021. nov. 8. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy mar a foga mocorog, lehet az antibiotikum ìze, lehet, hogy menstruàlni fogsz, de az is lehet, hogy covidos, ès rosszkedvű tőle.

Egyebkènt ìgy, hogy a súlyàt màr megduplazta 4 hònapos koràra,alapbòl nagyon jò volt a fejlődese!

2021. nov. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem menstruáció előtt néhány nappal kezdte nem elfogadni a cicit. Ugyan úgy elrántotta a fejét és nem akart enni.

Cumizavar nálunk ki volt zárva mert nem cumizott és nem is evett cumisüvegből azelőtt.

Mondta az orvos hogy majd menstruáció után újra szopizni fog, de nem fogadta többet el.

2021. nov. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is menstruációkor csinálta ezt a kislányom (nekem a 6 hetes gyermekágy után 4 héttel megjött hiába 100%-ban anyatejes a babám), de szerencsére utána visszaállt minden és újra rendesen szopizik.
2021. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát nekünk jó régóta ízy van, a hekyzet egyre rosszabb, ma tetőzött… még elalváshoz sem volt hajlandó szopizni.. menstruációm nem fog megjönni, mivel petefészek kimerülésem van (lombikbabánkként születetett)
2021. nov. 9. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!