Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy magyaráznátok meg apósoto...

Hogy magyaráznátok meg apósotoknak kulturáltan, hogy van elég tejetek, nem kell tápszeres kiegészítés a babátoknak? :D ja és hozzátáplálni sem kell 4 hónapos babát

Figyelt kérdés

Sosem hittem, hogy egyszer ilyet kérdezek bárkitől... :’D Elég abszurd, na de imádja az egyetlen unokáját és nagyon szívére veszi, bármi történik vele.


Nagyon jó kisfiam van. Szinte sosem sír, csak öltözködni nem szeret és néha igen, fáj a pocakja de napi max 5 percet sír fájdalom miatt, -pukizik és minden oké.


És akkor is sír, ha fáradt, de ők még játszottak vele.... amit mindig elmondok, hogy látom rajta, hogy álmos, vinném etetni, aztán aludnia kell különben megint rossz vége lesz.

De ők még csak játszanának vele, mert hogy élvezi, nevetgél, ami igen hirtelen átmegy sírásba. (Nem minden napos eset, kb heti 1x van ilyen) Ekkor már későn mentem érte nyilván.. :( Amikor pedig etetem annyira el van fáradva, hogy aludna el a cicin, közben éhes is még, ezért sírva eszik. Látom rajta, hogy ez a gondja, ha nem fárad túl, akkor ügyesen eszik.


Odakintről pedig azt hallgatom, hogy nem érti apósom miért nem tápszerezem már, hát nincsen elég tejem és blablabla... :D nagy szakértő így látatlanban.


Nekem ez nem esett rosszul eddig, mert tudom, hogy téved és csak jót akar.. türelmes vagyok nagyon, de már ma felment bennem a pumpa. Eddig el tudtam engedni a fülem mellett, de ma.. zokogtam 10mp-ig, aztán rájöttem, hogy hülyeség. :’D



Azt hiába mondom neki, hogy még 2 babának jutna a tejemből, annyi van nem fogja fel.. 4 hónapos baba 8kg... forog hasról-hátra és fordítva, nagyon büszke vagyok rá, mindenki mondja, hogy jó húsban van. Nagyon szépen fejlődik és ő egyszerűen nem fogja fel, hogy mekkora hülyeséget beszél.


Nem akarok vele rossz viszonyt, mert ezután csak 1 év múlva fogja látni az unokáját és megértem, hogy sokat akar vele foglalkozni.

Anyósom próbálja neki megmagyarázni, mert hála a jó Istennek, hogy ezzel legalább ő is tisztában van. Ő meg más dolgokba okoskodik bele, de az kevésbé zavar.


2021. febr. 16. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Így:

Nem kell tápszer. Van elég tejem


Annyira nem bonyolult

2021. febr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk anyósom az okoskodó. Cicizik még? Szoptatod? Van tejed? Amikor tudja nagyon jól, hogy tápszeres a gyerek...de neki minden alkalommal meg kell kérdezni. Az se mindegy neki, hogy hogyan hűtöm le a tápszert a gyereknek...mert itthon ugye már előre forralt, visszahűtött víz van és csak mikróba bedobom és megy bele a tápi. Hát ott állandóan forralgatni kell, megvárni, hogy lehűljön...pohárból pohárba öntögetni... Már apósom szól rá állandóan, hogy hagyja úgy csinálni ahogy én szoktam és ne okoskodjon bele.
2021. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Van elèg tejem, tùlfàradt, azèrt sìr szoptatàsnàl. Màskor kèrlek ha jwlzem, hogy fàradt ne szòrakoztassàtok tovàbb, ha ti nem is, de èn làtom a jeleit.


Ennyi. Amùgy meg àtveszed papàèktòl ès elvonultok csendesedni.

2021. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Hát igen egy anyának a sarkára kell állni, ami nem mindig könnyű, de inkább az anyós/após duzzogjon, minthogy a gyerek sírjon.
2021. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csak simán elhoznám, ha már látom, hogy ez lesz ha nem.. ha meg nem tetszik neki akkor jelzem, hogy azért ordít evés közben mert túlfárad... Így meg nem fog.
2021. febr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A napirendhez tartsd magad, ill az ő igényeihez. És akkor nem kell magyarázkodni, mert nincs mit. Ha meg az a baja, hogy még tök éber, miért viszed el, akkor mond, hogy múltkor is mi lett belőle.

Nem kell hozzájuk igazodni

2021. febr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!