Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a baba jól lakott, akkor a...

Ha a baba jól lakott, akkor a ciciben maradt tejet ki kell fejni?

Figyelt kérdés

3hetes a babám és eddig volt bőven tejem annyi, hogy muszáj voltam kifejni amit nem szívott ki mert nagyon feszült a cicim és a tej is ömlött kifele.

Most viszont se mellfeszülés 3 napja se tej ömlés nincs..

Szinte nem is érzem hogy lenne benne tej. Ha megnyomom spriccel belőle de lényegesen kevesebb van benne, sőtt talán apad el.

Ezt hogyan lehetne vissza fordítani?

Fejjem minden etetés után üresre?

És ha mire megint éhes lesz már nem termelődik bele?


Nagyon félek hogy tápszer fog kelleni. Kérlek segitsetek


2021. nov. 9. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Nincs a környékeden védőnő? Esetleg ismerős nő, szülő? Igen, ki kell fejni a megmaradt tejet.
2021. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
2021. nov. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Nekem azt mondták nem kell, ha feszül elég akkor fejni
2021. nov. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Ne védőnőt, szoptatási tanácsadót keress. Van egy facebook-os csoport, ahol szakértői segítséget kaphatsz online is (Szoptatási tanácsadás - kérdezz felelek).


Amúgy szerintem teljesen természetes, amit írsz, nem jelenti azt, hogy elapadt a tejed. Egyszerűen kezd beállni a kereslet kínálat. Első kislányom 2 évig szoptattam, második most 1 éves és meg szoptatom - mindkettőnél így volt.

2021. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Lassan kezd beállni a kereslet kínálat. Nem kell mindig feszülnie a rengeteg tejtől. Én sose fejtem ki a megmaradtat, hiszen akkor egyre többet termelne mert azt hinné a testem, hogy nem elég babának. 8hónapja szoptatok, annyi van ami pont elég.

Keress fel egy szoptatási tanácsadót aki pontosan elmagyarázza, hogy működik.

2021. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Én kifejtem és elraktam, főleg az elején, amikor 1. még paráztam, hogy lesz-e elég, 2. amikor aludni is akartam éjjel és néha apa is megetette. Kb. fél éves korától már nme foglalkoztam ezzel, de addig tudatosan többet akartam termelni, mint amennyi kell, így nem féltem, hogy nem lesz elég, mert betáraztam belőle a fagyóba. Utólag azt mondom, nem kellett volna, de akkor és ott engem megnyugtatott a tudat, hogy van bőven.
2021. nov. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Ne aggódj, valoszinuleg nem kell tápszer. Tipikus hiba ilyenkor, hogy az anyuka elkezd tápszert is adni, mert azt hiszi nincs elég teje. És utána persze tényleg egyre kevesebb lesz, mert a baba kevesebbet fog szopni, ha kap tápszert is. Nem vagyok szoptatási tanácsadó, de van 3 gyermekem. Az első kettőt egy-egy éves korukig szoptattam, a 3. babám most 5 hetes. Én soha nem fejtem ki a megmaradt tejet. Olyan ritkán előfordult, hogy amikor elkezdték átaludni az éjszakát akkor fejtem egy kicsit, de csak pont annyit, hogy ne feszüljön. Ha van elég pisis-kakis pelenka naponta, és hízik a baba akkor minden a legnagyobb rendben van. Nekem is van olyan, hogy feszül a mellem, máskor meg olyan mintha alig lenne benne tej. Ez teljesen normális, amíg a baba hízik, addig nincs gond. Csak erre figyelj. Amikor igényli a baba akkor szoptass, így tökéletesen be fog állni a kereslet-kínálat. Minden jót!
2021. nov. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
2 évig szoptattam, 1x sem fejtem. Nem is értettem soha, hogy miért kellene. Hiszen a babának mindig friss tej kell, a legtöbb nem fogadja el a fagyasztottat.
2021. nov. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11%
Gondolod, az ősembernek volt fejőgépe? ;)
2021. nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Gondolod, hogy úgy kell élnünk, mint az ősembereknek? Ruhát se hordasz? Géped minek van?
2021. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!