Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2.5 honapos baba anyukaja...

2.5 honapos baba anyukaja vagyok es szoptatom. Neha kifejem a tejet hogy lassam mennyi van es az egyik ciciben 80 ml a masikban csak 20ml. Ugyanannyi idot szopizza mind a kettot akkor miert van igy?

Figyelt kérdés
2015. nov. 5. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert nem egyformán termelődik. Ugyebár mindkét mellből szoptatsz. Nem véletlenül kell mindig ott kezdeni a szoptatást, ahol befejezted. Az elsőt kiüríti, míg a másikból annyit eszik, amennyivel jól lakik.

Utána a kiürült mellben jobban termelődik, de gyengébb lesz, míg a megkezdettben kevesebb, de erősebb. Másodjára azzal kezd, így azt üríti ki. Így a baba is jóllakik, és megfelelően fejlődik, és a mellek sem gyulladnak be a pangó tejtől.

2015. nov. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem az első 2-3 hónapba végig "rosszabb volt az egyik mellem" Abból valahogy mindig kevesebb jött le fejésnél is, habár ő boldogan elcsüngött azon is, független attól volt e benne vagy nem. Aztán kb. 4. hónap környékén beindult az is. Ne rágódj ezen, fejjél ha szükséges de ha a babád gyarapodik és váltott mellből szoptatsz, akkor az jó út :)
2015. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy csak annyi van benne.

Nekem van itthon babamérlegem, így ha szeretném, tudom nézni, hogy mennyit eszik a lányom. A bal cicimből ki tudok fejni vagy 150 millit, ha közben a másikból eszik a lányom, ha nem, akkor olyan 80-90-et. A jobból viszont, ha nem eszik közben a másikból a lányom, akkor csak 20-40 millit, ha eszik a másikból közben, akkor 80-at (ilyenkor ugye ő beindítja a tejleadó reflexet, ami a mellszívónak ritkán megy). Na ettől függetlenül érzem, hogy amúgy a jobb mellemben van több, és a kislánykám vígan megeszik belőle 160 grammot. Míg lefejni 80-at tudok max úgy, hogy majd megszakadok. Van olyan, akinek egyszerűen nem indul be a tejleadó reflexe a mellszívóra, vagy egyéb okok miatt nem bírja lefejni a tejet. Ismerősömnek simán szopik 150 grammokat a fia, fejni meg egy cseppet sem tudott soha.

2015. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem ne stresszeld magad a méréssel és a fejéssel ha nem sír a babád és tudod hogy jóllakik.10 hetes a 2.babám,se az elsővel se vele nem tudtam és igazából nem is akarok fejni,felváltva szoptatok,de igény szerint ezért van hogy fél órán belül eszik mind a kettőből.az elsővel is így csináltam őt 3 éves koráig szoptattam.úgyis jártok tanácsadásra,ahol mérik őt,ha megfelelően gyarapodik és nem nyűgös,sírós akkor szerintem ad oda neki amikor kéri és felejtsd el a mérleget,fejni meg csak akkor fejd le a tejed ha nagyon tele van és nem kell neki,de persze ez csak az én véleményem
2015. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!