Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hányszor adhatok pótlást egy...

Hányszor adhatok pótlást egy nap a 4 hetes kisbabámnak, hogy ne apadjon el a tejem? Ha nem adok pótlást neki egyáltalán pár napig megszaporodna a tejem? Vagy csak kínoznám szegényt?

Figyelt kérdés
Ha nem kap pótlást egész nap alig alszik, nyűgös és éhes a nap bizonyos szakaszában. Eddig napi 2 pótlást kapott. Akkor adok neki enni amikor kér, nappal nincs egy programunk amit be lehetne tartani, hogy na most eszik, most alszik. Lehet hogy nem minden anyukanak lehet elég teje a kisbabája számára? Hosszú szopizások után kap csak pótlást mikor látom hogy nincs megelégedve és egy egész adagot megeszik mintha tőllem nem is evett volna. Nem vagyok a tápszer ellenére, sőt egy szuper dolog, de nagyon akartam én táplálni a kicsim. Így meg gondolom idővel el fog apadni a tejem.
2021. nov. 19. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Most volt egy növekedési ugrás, lehet attól is nyűgösebb volt.

Ha mindig adsz potlást,nem fog beállni a kereslet-kinálat, mivel pótolsz... És a tej egyre kevesebb lesz, az igény meg egyre több, de ha nem mutatod meg a testedek mit kell csinálnia,persze nem csinálja. Én próbálnám így csinálni, illetve a növekedési ugrásoknal ez volt a program, 2 napig csak etettem.

Biztos vab olyan, hogy valakinek nincs elég teje, de a pótlással magad ellen dolgozol.

Üvegből bármennyit megesznek kb, arra ne adj, ha pisi van, alszik, boldog, akkor ok.



Szaporító fejéssel próbálkozz inkább, etetés után rászívni, nem baj ha alig jön, nekem az alkohol mentes sör brutál bevált. Illetve addig pakolgattam jobbról balra és vissza a babát, ahányszor azt láttam, hogy nem tetszik neki a helyzet.

100%anyatejes, 4.5 hónapos.

2021. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Ez gyerek függő is, mennyire szokja meg a cumit.


A lényeg, hogy minden etetést cicin kezdj!

És fej!


Nálunk volt olyan nap amikor egésznap csak tápszeren élt, és úgy a 8. héttől hoztuk vissza 100% anyatejre. Napi 1-2x fejtem, a lansinoh cumiját kapta, hogy kevéssé legyen cumizavaros.

A végén már úgy csináltam, hogy ha levállt cicről, akkor fejtem pár cseppet, innen tudtam, hogy van még tejem, csak lusta kiszívni, akkor nem kapott pótlást.

És a védőnő mondta, hogy a gyerekágyas időszakban előfordul el, mert most hangolódtok a babával egymásra, regenerálódik a tested. Érdes megvárni a 6. hetet, hogy meglásd beáll-e a kereslet-kínálat.

2021. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
A többiekkel egyetértek, még nem állt be a kereslet kínálat, és ezzel rontasz a helyzeten ha pótlást adsz, ha rendesen hízik és most ugyan fúj a szél attól is lehet sírós , nekem a gyerekem ilyenkor kisebb korábban mindig sírt
2021. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Valóban lehet, hogy kevesebb lesz a tej, cserébe te is latod, hogy kiegyensúlyozottabb a gyerek. Döntsd el mi a fontosabb. Engem nem érdekelt ez az anyatej mindenáron irányzat. Ha éhes volt kapott enni. Ennyi.
2021. nov. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
3 hós babámat születése óta etetem fele-fele arányban tápszerrel és anyatejjel. Teljesen jól követi a tejtermelésem a baba megnövekedett étvágyát, továbbra is fele anyatej. Elvileg innen még fel lehetne tornázni 100%-ra, én most ezzel próbálkozok.
2021. nov. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!