Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Epekővel mit tudok kezdeni? V...

Epekővel mit tudok kezdeni? Valami bevált diétát tudtok?

Figyelt kérdés

1 hónapja szültem,szoptatom a kisfiam.

Vasárnap sürgöségire kellett mennünk,mert intenziv jobb oldali folyamatos fájdalmam volt már harmadik napja.

Kiderült hogy epekővem van 10mm-es.

A laborom nagyjából jó lett.

A covid miatt nem mütenek meg,plussz még kicsi a babám,nem igazán tudom kire hagyni.

Állitólag terhesség után ez gyakori,mert nyomhatta a baba és nem tudott ürülni.

Nekem korábban semmilyen panaszt nem okozott csak most.

Kérdésem az lenne akinek volt esetleg ilyen,mire kell figyelni?

Meddig lehet húzni?

Labort kell gyakrabban ellenőriztetni?

Esetleg valami gyógynövény vagy tea amit lehet szoptatás alatt és segithet?

Egy nyilvános csoportban feltettem ezt a kérdést,de ott halállal riogatnak.

Nem igazán mondtak semmit a sürgöségin csak hogy diétázzak,és ez nem akut eset.

Védőnő azt mondta néha bevehetek Nospat.Iletve hgy kezdjem szedni a Mezym Fortet.

Igazán tehetlennek érzem magam,mert még egy fogásos kaját is kihivás megfőzni nem hogy két félét 😑



2021. dec. 7. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekem volt, ki is vették. Nem a mérete a baj, hanem az elhelyezkedése. Ha megindul és elakad az epevezetékben, az ronda dolgokat művel. Mihelyt lehet, vetesd ki, én azt javaslom :/

Epediéták vannak, de figyelni kell ne egyél túl szárazan, sok folyadék= víz. Ne egyél fűszerest, túl zsírosat, olajosat, apró magvasat, csípőset.

Van epeműködést karban tartó tea, de nem hiszem, hogy szoptatás mellett javallt.

2021. dec. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


eDe találsz bőven információt a neten, dietetikusok, egyéb szakemberektől.

2021. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Az volt az első hogy mondták hogy nem akut,és hogy a covid helyzet miatt nem mütenek.

Akkor mit tegyek?

Hogy szedessem ki?

2021. dec. 7. 16:34
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Diéta.

Nagyon nagoyn alacsony zsírtartalmú ételek, nehezen emészthető dolgokat kerüld (vigyázz, nézz utána mindennek, nehezen emészthető pl a saláta levél is!)

Amivel nem lősz mellé: csirkemell, pulykamell, sovány sertéshús grillezve, párolva, rizs, főttkrumpli, tört krumpli, párolt répa, zöldfűszerek, max egy ek olajat használj egész nap. Zsírszegény tej, zsírszegény túró, pirítós.


Amit kerülj:

Vaj, majonéz, margarin, egyéb olajos dolgok, olajos magvak, K betűs ételek (karfiol, káposzta, kelbimbó pl) bab, zeller, kelt tészta, sajtok, tojás, lencse, paradicsom, avokádó, salátalevelek, gomba.


Én benyalam egy lencselevest és az epevezeték elzáródásom akut hasnyálmirigy gyulladáshoz vezetett, és abban ott lehet hagyni a fogad, meg egy életre tönkreteheted azt a létfontosságú szervet.


Műtétig tartsd ezt a diétát. Ne legyen 0 zsiradék, mert beszáradhat az epehólyagodban lévő epefolyadék továbbrontva az állapotod.


És harcold ki a műtétet.

2021. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Az 1 cm-es nem feltétlenül indokolja az azonnali beavatkozást...

Nekem 3-4 ekkora kövem volt évekkel ezelőtt - de azóta se okoz semmi panaszt.

Az apróbb a veszélyes, ha "elindul", és eldugaszolja az epeutat.

2021. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Hogyha nagy fájdalmat okoz, és be tudjátok vállalni, menj el magán úton műtétre.
2021. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, én is csak azt tudom mondani, hogy magánba tudod megcsináltatni. Főleg ha folyamatos fájdalmat okoz.
2021. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös nekem is ezt mondták a kórházban hogy a nagyobb a jobbik verzió és nem kell azonnal műteni.

Kedves 6-os!

Nincsenek eszméletlen nagy fájdalmaim,de 550.000forintom se műtétre sajnos.

2021. dec. 7. 16:46
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát sajnos egy magánklinikán egy ilyen műtét kb. 400ezer forint.


[link]

2021. dec. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is most megnéztem az árakat. Horribilis összegek vannak 😬
2021. dec. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!