Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Epekővel mit tudok kezdeni? V...

Epekővel mit tudok kezdeni? Valami bevált diétát tudtok?

Figyelt kérdés

1 hónapja szültem,szoptatom a kisfiam.

Vasárnap sürgöségire kellett mennünk,mert intenziv jobb oldali folyamatos fájdalmam volt már harmadik napja.

Kiderült hogy epekővem van 10mm-es.

A laborom nagyjából jó lett.

A covid miatt nem mütenek meg,plussz még kicsi a babám,nem igazán tudom kire hagyni.

Állitólag terhesség után ez gyakori,mert nyomhatta a baba és nem tudott ürülni.

Nekem korábban semmilyen panaszt nem okozott csak most.

Kérdésem az lenne akinek volt esetleg ilyen,mire kell figyelni?

Meddig lehet húzni?

Labort kell gyakrabban ellenőriztetni?

Esetleg valami gyógynövény vagy tea amit lehet szoptatás alatt és segithet?

Egy nyilvános csoportban feltettem ezt a kérdést,de ott halállal riogatnak.

Nem igazán mondtak semmit a sürgöségin csak hogy diétázzak,és ez nem akut eset.

Védőnő azt mondta néha bevehetek Nospat.Iletve hgy kezdjem szedni a Mezym Fortet.

Igazán tehetlennek érzem magam,mert még egy fogásos kaját is kihivás megfőzni nem hogy két félét 😑



2021. dec. 7. 16:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ó, az tényleg nagyon sok. Azt gondoltam, max. 100 ezerbe kerülhet.
2021. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Alacsony zsírtartalmú diéta, és ahogy helyesen írja valaki korábban, azért valamennyit egyél, hogy ürüljön. Az elején a diéta kicsit szigorúbb, mert irritált az epehólyag rohamok után, de óvatosan próbálkozhatsz egy-két hét után picit fűszeresebb kajákkal is, mert nagyok az egyéni különbségek, pl hagyma, paradicsom valakinek okoz gondot, másnak nem.


Ami mindig beválik, az a krumpli, rizs, sovány húsok, nem puffasztó zöldségek, alacsony zsírtartalmú pékáru.


Amire vigyázz, azok a készételek, mert sok indokolatlanul magas zsírtartalmú. Férjemnek ugyanekkora epeköve van, voltak meglepik.


Műtét sajnos szóba sem jön, pont tegnapi hír hogy ezer fő vár epeműtétre országszerte. Ameddig nincs súlyos szövődmény, pl sárgasággal járó epehólyag gyulladás vagy hasnyálmirigy gyulladás, addig nem lesz csak magánban műtét.

2021. dec. 8. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
màr 600 ezer a műtét mindennel együtt..
2022. jan. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!