Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túl gyorsan kiürülő mell?

Túl gyorsan kiürülő mell?

Figyelt kérdés

Nektek mennyi ideig cicizik a baba, nekem kb 5 perc. Úgy érzem gyorsan kiürül a tejem, lehetseges az? Először cicizik, beindul a tejleadó reflex utána pár percig hallom ahogy nyel, aztán már nem. Ha megnyomom a cici folyik belőle a tej, nektek spriccel? Ekkor átteszem a másik cicire, de mindez olyan gyorsan zajlik. Lehet éhezik ez a gyermek? Cici után nem szokott elégedetlen lenni. Viszont egy hete éjjelente óránként kel, 2 perc cici és vissza alszik… vajon mit jelenthet ez? Hogy lehetne több tejem?

3 honapos.


2021. dec. 30. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így van, már megtanulta hatékonyabban szívni. 5 percig eszik intenzíven, aztán max 10 percet még nyammog, de már csak komfortból, ha el akar aludni. Napközben meg lefordul és nézi tovább a dolgokat. Nem kell aggódni, ha nem sír, és gyarapszik szépen, akkor elég a tejed csak beállt a kereslet-kínálat és ügyesebben is eszik.
2021. dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Növekedési ugrás van tipikusan 3 hónaposan. Nagyobb lesz az étvágyuk, ami miatt többször szopnak. Ha ezt megadod, akkor a több inger több tejet eredményez, tehát pár nap, max. egy hét és utoléri a tejtermelésed és újra lesz valamiféle nyugi - valameddig :)
2021. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na de ez már egy hete tart…
2021. dec. 30. 11:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne tedd át! Akkor újra a vizes tejet (előtejet) fogja szívni. Hagyd csak rajta 1 cicin, a zsírosat is hadd szívja ki, hogy jóllakjon!
2021. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem elégedetlen akkor elég neki. Kislányom se volt soha az a cicin nyammogó tipus, pár perc alatt végzett. Ha még utána is tudsz belőle kinyomni akkor biztos elég a tej. Ne válts mellet egy szopin belül.
2021. dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is folyton ezen izgultam, de nem kell! Elégedett a babád, jól hízik? Akkor minden oké. Az enyém is jóllakik 5 perc alatt. Általában. Ma órákig lóg rajta, álmában is szopja. Ez is normális. Egyik éjjel átalszik 6 órát egyben, a következőn óránként kel. Nincs attól még semmi baja.
2022. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hat most az utolsó egy honapban “csak 600 grammot hízott.

Eddig havonta egy kilót szokott.

Mennyi az egeszseges?

2022. jan. 5. 10:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Most 7 kg 😬
2022. jan. 5. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!