Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet-e szedni valeriána...

Lehet-e szedni valeriána tartalmú étrendkiegészítőt szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Az van ráírva a dobozra hogy nem. De! Az egyik babáknak szánt fogzási fájdalmat enyhítő készítményben valeriána van. Ezen kicsit meglepődtem. Most akkor a tejen keresztül árt, ha közvetlenül a szájába kenem akkor meg nem? 🤔
2022. jan. 6. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagy benne esetleg a szoptatási tanácsadás - kérdezz felelek fb csoportban?

Ott írnak erről egy posztban. Azért emlékszem mert én is utána neztem. Szedtem is de akkor .ár az én gyerekem majdnem 2 volt. Az ottani kérdezőnek is már 1 év feletti volt a kérdés kiirasakor a gyereke úgy remlik. Neki azt írta a tanácsadó emlékeim szerint, hogy alkalomszerűen lehet használni de állandóan nem javasolt és figyelni kell a babát, hogy van-e valami hatása rá. Pl hogy aluszekony lesz vagy ilyesmi.

Egyébként meg elactancian alacsony kockázatunak írja.

[link]


Én nagyon rosszul aludtam egy időben mert történt egy tragikus esemény a családunkban és akkor én pár hétig bevettem egy szemet ha már nagyon ki voltam.

2022. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ha picit többet aludna az nem lenne baj. 😅 mert napközben szinte semmit nem alszik, és azt is csak kézben. 3,5 hónapos
2022. jan. 6. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Megértelek. :) Hasonló volt a fiam. Lehet én még a helyedben azért kicsit várnék akkor a valerianaval ennek tudatában, hogy még ilyen pici a babád.


Esetleg citromfű tea? Azt biztos szabad inni szoptatás alatt.

2022. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Nyilván nem mindegy, hogy mekkora a valeriana tartalma x dolognak és az sem, hogy arra szükség van e, vagy sem.

Ha minimális van az etrendkiwgeszitoben és abból is minimális kerül át az anyat3jjel a baba szervezetébe az is sok, hiszen neki nincs rá szuksege. Ha a valeriana tartalmú szert a gyereknél fajdalomcsillapitasra használod, akkor rendben van, hogy nagyobb adag van benne, hiszen szükséges a fajdalomcsillapitas.

2022. jan. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!