Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi hízás normális egy 1-2...

Mennyi hízás normális egy 1-2 hónapos babánál?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hetes leszek pénteken. Az elmúlt egy hónapban 1305 grammot hízott, ami nekem soknak tűnik. Igény szerint szoptatom , mást nem kap csak anyatejet. A család is cseszeget, hogy sokat hízik a babám, adjak neki két étkezés közt vizet éa. inkább szoptassam 3 óránként. Orvoshoz jövő héten megyünk, de már előre félek hogy mit fog mondani.
2022. jan. 11. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Az én babám is havi 1 kilót gyarapodott, mellette 11 centit nőtt 2 hónap alatt. Nem mondta az orvos, hogy baj lenne 🙂
2022. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen jól csinálod.
2022. jan. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Sziasztok!

Négy hetes ma a babám.

Ma volt itt a védőnő, és megmérte:

Születéskor volt 3300 gramm és 53 cm.

Ma 4000 gramm és 57 cm.

Kérdeztem tole, hogy ez megfelelő-e. De csak annyit mondott hogy majd holnap a gyerekorvos elmondja.


Szerintetek?

2022. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Fiam 6honapig tartotta a havi1kg és 5cm-t.

A védőnő sokallta nagyon, diétáztassam.

Lányom 4honapos, nála beállt a fél kg 2cm eddig mindig.

A védőnő (ugyan az, csak eltellt 2 és fél év) hisztizik, hogy kevés, adjak neki tápszert.


A doki mind a kettőt dícsérte mindig. Anyatejes babát nem lehet túletetni.

A családnak pedig mind a 2 gyerek úgy tetszik, ahogy van.

2022. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 hónapos kisfiam 470g-ot hízott 1 hónap alatt, és 4 cm-t nőtt.
2022. jan. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Fiam az első hónapban pontosan 1kilót hízott, a másodikban 1,2t utána havi kb 800 grammokat fél éves koráig. Iszsz baba.

Azzal nincs gond ha hízik

2022. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Szuperül csinálod! Anyatejes babánál nemmbaj, ha ennyit hízik. Később le fog lassulni az ütem, ne aggódj!
2022. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!