Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért látják kicsinek a...

Miért látják kicsinek a babámat a tápszeres babák anyukája?

Figyelt kérdés

3 hós a fiam és eddig szerencsére sok tejem van így csak anyatejes. 3600 grammal született és most 12 hetesen volt 5350 gramm. Én kicsit keveseltem de a gyerekorvos szerint teljesen jó a súlya.

Az orvosi rendelőben lévő kismamák, akiknek babái tápszeresek sokkal nagyobbak az én babámnál, és azt mondták múltkor is, hogy egy hónaposnak néz ki.

Nekem nincs semmi bajom a tápszerrel, szóval most nem egy lavinát akarok elindítani.


2010. szept. 10. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Szia! Tápszeres volt a lányom 'nemrégig' :) mégsem láttam más anyatejcis babáját kisebbnek. Miért kell arra fogni mert nekik tápszeres? Normális ember nem az alapján mond véleményt hogy mivel eteted a babád, már annyira gáz ez a tápszer kontra anyatej vita!
2010. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akiket én ismerek,azok a gyerekek között a tápszeres babák kövérebbek,mint akik nem kapnak tápszert. De azok a babák is nagyobbak,akik nagyobb súllyal születtek. Ne törődj velük,ha az orvos szerint egészséges a babád.
2010. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

3950 grammal és 56 centivel született lányom 3 hónaposan 5370 gramm és 63 cm volt.

Fél évig csak anytejet kapott, másfél éves és még mindig szopik, most 12,2 kg.

Nem kell egy babának 3 hónaőposan 7-8 kg-nak lenni.


Biztos irigyek:-))))))))))))))))))))))))

2010. szept. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
abszolult nem kicsi sztem,az én lányom is tápis 1.5 hós kora óta,most 6 hós,7 kiló,és 66 cm.nem duci,nem is vékony,erős baba,és kicsit előbb csinál mindent,mint a kortársai,ezt a baba-mama tornán látom.nyugi,úgy jó,ahogy van,hallgass a dokira
2010. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a sulya.Én ugy tudom a régi tápszerek "felfujták" a babákat,de ezek a maiak már nem,minden baba között van eltérés,ez nem jelent semmit
2010. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is anyatejes. Ma 12 hetes. 7000gramm és 66cm. Nem túlsúlyos, erős, egészséges. Ugyanúgy mint a barátnőm kisfia, aki egy hónappal idősebb, de 1 kilóval és 5 cm-rel kisebb. Ő tápszeres. Az én kisfiam apukája 100kg és 190magas, az ő babájuk apukája meg 70kg és 165 magas. GENETIKA! Nem lehet minden baba óriási.-mindamellett teljesen normálisak a babád méretei-


Szerintem nincs összefüggés, a rosszindulatú megjegyzéseket meg ne is halld meg!

2010. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kicsi.

Egyébként ez az egész (mármint, hogy pont tápis babák anyukái mondták ezt) csak a véletlen műve!

2010. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

SEMMI KÖZE HOZZÁ HOGY TÁPSZERES A BABA VAGY ANYATEJES!!!!

Nem ettől függ, az én babám tápszeres és a vele egy idő kislány itt a szomszédba csak anyatejes még is több a súlya (direkt nem azt írtam hogy duci, vagy kövér, mert ők még nem azok). Sőt a szomszéd kislány apukája fele akkora mint az én párom.


Kedves 19:18, biztos irigyek............az ilyen hozászolásoktól dühöngeni tudnék. Nekem életem legnagyobb szívfájdalma volt hogy nem tudtam szoptatni a babámat, de SOHA nem irigykedtem másra ez miatt. Csak azt utáltam mikor más (a legtöbb szoptató anyuka) lenéztek engem és nem tekintettek egyenrangúnak. Utálom az ilyent nem hogy boldogok lennének hogy ők szoptatnak, mi meg csak "irigykedünk". :(:(:(:(

2010. szept. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az én kislányom 3.650 grammal született, 3 hónaposan 5.450 g volt. Vagyis hasonló méretekkel rendelkeztünk, mint ti (és mi is tisztán anyatejesek voltunk). A dokinő mindig azt mondja rá, milyen szép nagy baba. Szerintem meg átlagos. A barátaink kisfia, na ő 3 hónaposan elhagyta a 7 kg-t, pedig anyatejes, és anyukája pici filigrán csajszi. Szóval általánosítani nem szabad, a tápszer és a gyerkőc mérete közt igazából nem hinném, hogy összefüggés lenne, inkább a tápszer vagy tej mennyisége és a baba hízási és növési hajlama határozza meg, mekkora ütemben nő az átlagoshoz képest. Ja, gondolom, az már sejthető, hogy szerintem is teljesen jó a babád súlya :o)
2010. szept. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:
0%

"(a legtöbb szoptató anyuka) lenéztek engem"

...

2010. szept. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!