Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszeres anyukák, néhány...

Tápszeres anyukák, néhány fontos kérdés?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem,még "friss tápszeres" vagyok.

-nektek mennyi idő még elkészítitek és adható a babának?(nekem még elég hosszadalmasnak tűnik,mindig túl meleg..)

-hogy keveritek el jól és gyorsan a port?(mindig odatapad a cumisüveg falára,vagy a cumiba,onnan meg elég nehézkes kioldani!)

-meddig rakjátok el a maradékot?

-mikor adtok többet reggel vagy este?

-mi az a hőmérséklet amitől már nem "roncsolódnak" a vitaminok?Úgy értem,hogy amikor már bele lehet rakni a port a vízbe és jól feloldódik,de mégse károsodik

Köszönöm a segítséget!!


2011. jún. 13. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Én reggel forralok vizet, úgy 1 litert, vagy a Janát használom, mindkettő szobahős mikor kéne így picit mikrózom beleteszem a tápszert, elkeverem (kiskanállal)és még kicsi vízzel felöntöm ( ekkor már rázom a cumisüveget így nem tapad semmi sehova). Nem kell várni, hogy kihűljön. Kb 3 perc az egész. Max 2 órát tartom hűtőben ha kin 60 ml megmaradt, ha kevesebb kiöntöm. Reggelire most 180 vízhez adom neki meg vacsira, napközben 150-hez, meg egyszer eszik zöldséget vagy gyümit ugye. Én fogyasztható hőmérsékletűre szoktam felmelegíteni abban oldódik.
2011. jún. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kin=min.
2011. jún. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

és milyen etetőcumit használjak?

4hós baba,anyatejes is.

az egyik cumira az van írva,hogy slow.

2011. jún. 13. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát az én fiam most 5 hónapos, jelenleg 3 lyukas aventet,mam-ot használ. De hozzá kell tegyem, hogy ő bukós volt ezért nem sima tápszert eszik hanem sűrítettet. Meg a sima tápszer nagyon jött az egylyukún is és mindig félrenyelt.( Humana baby fit 1) De pár napja eszik már csőrös pohárból is ami szelepes.

Szóval szerintem próbálj kettes cumit meg én a hármasat is kipróbálnám, ha nem nyeli félre akkor oké, ha igen akkor talán próbáld ki a variábilis etetőcumit ( aventnek tudom, hogy van ilyenje) vagy talán egyszerűbb ha már azzal kezdesz. Ja és nekem a babavizet még mindig félrenyeli pedig azt egylyukúból kapja.

2011. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mármint a humana baby fit 1 az a bukós babának való
2011. jún. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 hós kortól lehet a 3 lyuku cumit használni addig 1 -2 lyukut, mi is használjuk. A vizet Én is felforralom és kiöntöm egy üres flakonba így mindig van víz és nem forró, hanem Én melegítem a mikróba. A tápszert beleteszem és befogom a cumi lyukát és felrázom. Így nem tapad sehova. 2 órát állhat a tápszer utána kiszoktam önteni. Vagy ha a hűtőbe teszem akkor tovább is fogyasztható.
2011. jún. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

1. Én is reggel forralok 1 liter vizet, és ha kell, melegítem mikróban. Ha túl meleg lett, akkor beleállítom egy lábas hideg vízbe, úgy nagyon hamar lehűl.

2.Én nem keverem, rázom. Sokkal gyorsabb és hatékonyabb.

3. Én max a következő etetésig, de 61-nál kevesebbet én is kiöntök.

4. Én este adok többet, hogy ne keljen sokszor éjszaka. Használ.

5. 40 fok. rá is van írva a dobozra.


Az én fiam 4 hónapos, de még mindig az 1-es cumisüvegből eszik. Próbáltam a 2-est, de abból nagyon jön, és szegény nem győzi nyelni, nem akarom, hogy megfájduljon a hasa. Amúgy tommee tippee-s cumikat használunk.

2011. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!