Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalt anyukák! Holnap...

Tapasztalt anyukák! Holnap lesz 2 hetes a fiam és az a problémám hogy bár eszik rendesen nem hasfájós de ha szopás után vissza teszem a kiságyba elalszik de 5 perc múlva sír a ciciért. Ez csak hiszti?

Figyelt kérdés
Hagyjam hogy álomba sírja magát?Van bőven tejem és a cumit sem fogadja el.Pár napja hagyom hogy sírjon és egy idő után elalszik.
2010. szept. 11. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Nem a ciciért sír szopi után. Hagyd nyugodtan sírni,kell neki a rendszeresség. Ha állandóan szopiztatod,akkor biztosan hasfájós lesz. Az igényszerinti szoptatás nem azt jelenti,hogy mindig szoptatni kell,ha sír. Csak annyit jelent,hogy nem szabad betartani,hogy csak 3- 4 óránként szopizhat. Legalább 2 órahossza legyen a két szopi közt. De ha tovább alszik,akkor ne keltsd fel. Pár hét alatt beáll egy neki optimális rendszerre.
2010. szept. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet,hogy rád van szüksége?Az én babám akkor is cicizik,ha éppen anyás.Kell még egy ilyen picinek a közelséged,és megnyugtatja,ha cicizik.9 hónapig benned volt,miért szakítanád el magadtól egyből.Én akkor teszem le,ha már mélyen alszik(Kb20 perc),vagy egyszerűen elalszik a nagyágyon a mellemen,és akkor kiveszem a szájából.Nem ébred fel rá.Most is így már másfél órája alszik.
2010. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne hagydd sirni mert kifárad a tüdeje meg a szíve,és ezzel hogy hagyod sirni azt érezteted vele hogy nem számithat rád.(bocsánat a durva fogalmazásért)
2010. szept. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Az én kisfiam is ugyanezt csinálta, volt bőven tejem evett rendesen de mikor letettem sírt. A súlya gyarapodik rendesen? Nálunk az volt a baj hogy nem volt elég tápláló számára a tej, nem is igazán hízott. Kapott tápszert és azóta minden rendben van. Én egyébként mindig a karomban ringattam el, megnyugtatta hogy a közelében vagyok. 9 hónapon keresztül hallgatta a szívverésed, a legtöbb baba megnyugszik ha a mellkasodra fekteted. Próbáld ki, nálunk bevált
2010. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az enyem is holnap lesz 2 hetes.Pont ugyanezt csinalja,en visszateszem cicire megnyugszik es hamar elalszik,ne hagyd sirni,segitseg kell nekik az elalvashoz.


4 fius anyuka.

2010. szept. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Biztosan jóllakott? Hallod, ahogy nagyokat kortyol? Az ilyen pici babák még nem biztos, hogy hatékonyan tudnak szopizni, meg kell tanulniuk, és lehet, hogy hamarabb elfáradnak, mint hogy jóllaknának. Ne adj neki tápszert, ha van bőven tejed, inkább tedd vissza cicire. Ha elalszik rajta, vedd le a ciciről, tartsd a karodban, várj pár percet, hogy felébred-e, kéri-e még a cicit. Ha igen, add vissza neki, ha nem, tedd le aludni. Türelemjáték, de ne hagyd éhesen sírni. Ha alvás után sír, nézd meg a pelust, és hogy minden rendben van-e, ha minden okés, akkor próbáld újra megetetni. Ne csüggedj, néhány hét után megerősödik és kialakul a rendszer.
2010. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ilyen pici baba még nem tud hisztizni, nem tudatosan cselekszik. Ha sír, akkor valami baja van, lehet hogy csak társaságra vágyik. Ne hagyd sírni, ha az az igénye, hogy veled legyen, akkor engedd meg neki. Nyilván, ő nem csak akkor akar ölben lenni, amíg táplálkozik, neki az a természetes, ha viszed magaddal, ha kézben fogod egyéb tevékenységek közben is.

De az jó módszer, amit írt itt valaki, hogy az ágyon fekve szoptatsz, és ha elaludt, felkelsz mellőle. Semmi nem írja elő, hogy csak a kiságyban alhat egy baba. Arról nem is beszélve, hogy ha csak a saját ágyát szokja meg, akkor ha mentek valahová, gondja lesz elaludni idegen ágyban...

2010. szept. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Mond el ezt a dolgot a védőnőnek és kérd ki a véleményét, ő biztosan segíteni fog, hiszen ez a dolga, de szerintem se hagyd sírni
2010. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:
100%

Fekve szoptatás szerintem is! Én is ezt csináltam néhány hónapig még a hozzátápi előtt.

Azért van ez, mert egyrészt még gyorsan elfárad, másrészt még egyszerre nem bír annyit enni, hogy "kiüsse" magát a hamival, harmadrészt pedig megérzi, hogy nem vagy mellette. Ráadásul a babák alvási ritmusa is más még, mint a felnőtteké: ők kb. 20 perc elteltével jutnak csak el a mély alvás szakaszáig. Addig viszont a legkisebb rezdülésre is fel tudnak ébredni és nyilván ott akarják folytatni, ahol előzőleg abbahagyták; a mellen. :)

Szóval vagy fekve szoptatsz és akkor mozgatás nélkül el tudsz mellőle jönni, ha végre beszundizott, vagy kivárod azt az időt, amíg eljut alfába. (A lányomnál én ezt onnan tudom a mai napig, hogy sóhajt egy mélyet.) De még így is előfordulhat, hogy felébred - akkor nincs más, kezdjük előlről. ;) De nyugi, ez nem fog örökké tartani, idővel megerősödik majd annyira, hogy saját maga fogja lerövidíteni az időket. Most viszont még pici és erre van szüksége!


A sírni hagyásról meg a rendszer-mániáról én inkább nem írnék, mert szépen nem tudnék sajnos. >(

2010. szept. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az en babám is sírt szopi után.rájöttünk, hogy az volt a baja hogy nem büfizte ki magát.szopi után ha felveszed és egyet büfizik, ne tett rögtön le aludni, mert nem biztos h kibüfizte magát.én néha fél órát is sétálgattam vele.
2014. máj. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!