Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen fogamzásgátlási módszer...

Milyen fogamzásgátlási módszert használtatok szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Habár elvileg nem lehet teherbe esni, vannak kivételek. Én még nem szültem, majd áprilisban fogok, de érdekelne hogy mégis hogyan előztétek meg egy újabb terhességet? Jobb előre gondolkodni. Meg volt olyan akinek meg is jött a menzesze, de szoptatott?


Elvileg a fogamzásgátló miatt elmúlhat a tejtermelés? Ilyet is olvastam... Irnak minden félét az oldalakon...


2022. febr. 14. 19:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Jo isten, ennyi butaságot...

Teherbe lehet esni szoptatás alatt.

A mini tabletta szoptatás alatt is szedhető, nem megy el a tej töle.

Óvszer..

2022. febr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

"Habár elvileg nem lehet teherbe esni, vannak kivételek."

Nem aranyom, még elvileg is simán teherbe lehet esni szoptatás alatt. Az, hogy nem lehet: BABONA.

Szóval védekezzetek majd rendesen, minimum gumival. Van szoptatás alatt szedhető fogamzásgátló is.

2022. febr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Gumióvszert
2022. febr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Hat hetes kontrollon a szülés után mutatta az orvos az ultrahangon, hogy máris milyen gyönyörű tüszőim érnek. Szoptatok….

Létezik szoptatás mellett szedhető tabletta, illetve óvszer.

2022. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Óvszert, vagy csak megszakítottunk- ami nem védekezés ugye ( de nálunk nem gond, ha jön még egy baba, csak picit későbbre tervezzük tudatosan)



Egyébként a 2. gyerekünk szoptatás mellett, menstruáció nélkül ( 2 -szer 2 nap vérzésem volt kb 50-60 nap különbséggel)

fogant, az első olyan hónapban, amikor úgy döntöttünk akár jöhet is..

Meglepi volt, amilyen gyorsan sikerült (8 hónapos volt a nagy)

2022. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

4 hónappal szülés után megjött, 2 éves korig szoptattam a kisfiam.

Mi pharmatex kúppal védekeztünk, nekünk bevált. A használati utasítást be kell tartani, ennyi a titka.

Nekem nagy előnye volt, hogy recept nélkül kapható, nagyon nem szeretek dokihoz járni.

Tudtuk, hogy nem jó a híre, tudtuk, hogy akár be is csúszhat a baba, ezt a kockázatot vállaltuk.

Mikor nem védekeztünk, újra első próbalkozás után terhes lettem.

2022. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Óvszer. De én alapból sem használhatók hormontartalmút, a spiráltól meg ódzkodom.
2022. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Én pl fogamzásgátlót szedek. Fiamat is amellett szoptattam 13 hónapig.
2022. febr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzásgátlót szedek. Szoptatok, semmi hatással nincs a szoptatásra. Szoptatás alatt is terhes lehetsz, kisebb rá az esély de nem lehetetlen. Ez olyan mint a megszakításos védekezés, valaki évekig úgy védekezik és semmi, más meg elsőre terhes lesz. Nem rizikóznék.
2022. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Óvszer.
2022. febr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!