Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Régen ez máshogy volt? Van...

Régen ez máshogy volt? Van jelentősége a kérdésnek?

Figyelt kérdés
Anyósom a férjemen keresztül érdeklődik irántam és a lassan 1 hónapos babám iránt, amíg nem találkozunk személyesen. Ezeket a beszélgetéseket a férjem mindig elmeséli nekem. A minap anyósom olyat talált kérdezni, hogy éjszaka is szoptatok e még. Számomra természetes hogy igen, nem is nagyon tudtam hova tenni a kérdést. Ezek szerint ő valószínűleg nem szoptatott éjszaka? Akkoriban más volt a divat? Vagy csak szimpla kíváncsiság lehetett?
2022. márc. 9. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Vannak babák akik nem szopiznak ejszaka, az anyósod csak azt ismerheti, amilyen gyereke/gyerekei voltak.
2022. márc. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyebként az én fiam 17 hónapos koráig szopizott este, az volt az utolsó amit elvettem tőle, és azzal le is vált.
2022. márc. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy csak egyszerűen érdeklődött. Egyébként nem tudom, hogy régebben hogy volt, de például annak idején engem anyósom próbált lebeszélni a szoptatásról, mert ő nem szoptatott, és szerinte a tápszerrel jobban gyarapodik, fejlődik a baba. Természetesen figyelmen kívül hagytam, és szoptattam, amíg tudtam (sajnos nem sokáig). Te mindenesetre jól csinálod, természetes, hogy szoptatod éjszaka is a babádat.
2022. márc. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Régen: a gyerek bevágva a kiságyba, lámpa leolt, ajtó becsuk, majd kisírja magát és elalszik, legalább erősödik a tüdeje és megszokja hogy nem ő az úr, 6-12 hónaposan elapasztani a tejet. Szabályos kötött, szigorú napirend, csak pürés kezdés, ha nem eszik akkor kiéheztetik a következő étkezésre, és ha rossz volt a gyerek el lett fenekelve, néha fakanállal. Nem volt baj hogy nem hasaltatják a babát, vagy ültetik, járatják, nem volt baj ha nem beszél 3 éves korig, kényszerrel bilire szoktatás volt még menő.


Ma: a gyerek folyamatosan pesztrálva, anyukának luxus a zuhany és a wc, ha nem alszotok együtt és szoptatsz 4 éves korig akkor nem vagy jó anya, 30 percenként ébredni és nem panaszkodni normális és "mire számítottál?!", nem szabad nemet mondani, nem szabad, erőltetni bármit, nem szabad a bilivel próbálkozni se, tilos a só, cukor, baj ha nem mond 50 szót 1,5 évesen, mert ugye "2 évesen a minimum elvárt az 50, nem az átlag!".


Órakig lehetne írni, valahol a 2 között van a jó út, kompromisszumosan.

2022. márc. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
35 éves vagyok, nekem anyukám azt mondta hogy anno nem javasolták ejjel a szoptatást, hanem hogy csak teat kapjon a baba.persze ettől függetlenül sokan szoptattak éjjel. Ő is.
2022. márc. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Régen a mi gyerekekkorunkban teát vagy vizet adtak éjszaka.. Nappal is szigorúan 3 óránként szpotattak aminak az lett a következménye hogy kb 6 hét utan már nem nagyon szoptattak!
2022. márc. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Derjaderja ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, hogy éjjel csak teát kaptunk. Nem volt sírni hagyás meg letéve altatás (Anyu részéről), de a teát ő is tartotta, akkoriban azt mondta az orvos, hogy túlterhelődik a baba gyomra az éjjeli evéstől.
2022. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Régen ezt így kellett csinálni, hogy 3 óránként szoptatnak csak és éjjel teát vagy vizet adnak a babának. Anyukám mindig meséli, pedig fiatal 50-es, hogy ég és föld a mai és a 90-es években a baba gondozása. Neki nem is volt teje, gondolom ettől az okos 3 óránkénti szabálytól. El kell mondani anyósodnak, hogy már mások az ajánlások, nem az ami 30 éve volt. Nem rosszat akar, csak ő nem érti mi a szokás ma.
2022. márc. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Anyósomtól azt hallgatom állandóan (még meg sem született a babánk), hogy éjszaka elég csak teát adni neki, nem kell szoptatni.

Mi meg majd úgy csináljuk, ahogy nekünk beválik. :)

2022. márc. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Anyukám elhívott egy nyugdíjas csecsemősnővért, hogy mondja el nekem, hogy szigorúan 4 óránként etessem a babám 2hetes kora utántól, éjjel meg csak maximum vizet, de azt is ha lehet ne adjak. Bólogattam sűrűn, majd másfél év múlva anyukám elnézést kért S belátta, hogy sokkal tovább szoptathatott volna, ha nem hallgat akkor erre a nénire. 🙂


Igen, alakult a világ. Nem akarnak rosszat ők és sok esetben van nagyon jó tanácsuk, de tudnunk kell kiszűrni, hogy nekünk mi a hasznos 🙂

2022. márc. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!