Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány hónapos korig van egészsé...

Hány hónapos korig van egészségügyileg jelentősége a szoptatásnak? Meddig "kötelező"?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 14:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Nem kötelező semeddig. 6 hónapos korig ajánlják a kizárólagos szoptatást, ha van anyatej. Utána ameddig bírod.
2011. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Jelen álláspont szerint 6 hós korig ajánlott.régen 2 hónap után hozzátápláltak,kiváncsi leszek mi lesz 20 év mulva,mikor unokám lesz esetleg.
2011. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ugye ebből most nem lesz vita, mint általában?
2011. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Vár rám egy egészségügyi beavatkozás, ami miatt gyógyszert kell majd szednem, és el kell választanom a babát. Nem sos a műtét, de el kell döntenem mikor vágok bele. Tápszert SEMMIKÉPPEN sem akarok adni a babámnak,ha már egyszer van tejem hálistennek. Jelenleg 7 hónapos, 1,5 hónapja van hozzátáplálgatás, a szopizások után kóstolgatunk ezt-azt, amit lehet. El kell döntenem a végleges elválasztás időpontját, ebben kérném a tanácsotokat! Köszönöm a válaszokat :)
2011. máj. 27. 15:07
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

7 hónaposan elválaszthatod végleg. Igazándiból nem az anyatej a kötelező, hanem a megfelelő sorrendben felkészíteni a gyomrát, bélrendszerét, veséjét, máját- a puffereket, hogy megbírkozzanak a sok adalék anyaggal, ami elkerülhetetlen lesz egy idő után.

DE 7 hónaposan már nagyon jól és változatosan lehet táplálni egy babát anyatej nélkül is. Mondjuk biztos szükség lesz valami kiegészítő tejalapú dologra, nem tápszerre, hanem mondjuk tejitalra, tejpépre. Amit én semmiképp nem csinálnék, az a tehéntej, rizstej, szójatej bevezetése az anyatej helyett, pusztán azért, mert ezek nem táplálóak és nem nyújtanak megfelelő tápanyag mennyiséget. Inkább tejital, tápszer.

2011. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire ellenzed a tápszert, akkor egyéves korig mindenképp szoptass. Nem írtad, mennyire sürgős ez a beavatkozás, de azt vedd figyelembe, hogy ha így csinálod a hozzátáplálást, akkor a babádnak esze ágában nem lesz egyévesen abbahagyni a szopit. Ha ki tudod tolni a műtétet még pár évig, akkor ez persze egyáltalán nem baj, de ha sürgős az elválasztás, akkor fordíts a sorrenden, előbb a szilárd kaja, aztán a szopi. A baba így szépen lassan kiváltja majd az egyes étkezéseket, és nem lesz számára akkora trauma, ha abba kell hagyni.
2011. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Próbáltam eddig úgy csinálni, ahogy a hivatalos ajánlás van, most is csak lassan haladunk a hozzátáplálással, nem akarom siettetni. Nem gond, ha még várok 5 hónapot a műtéttel. Akkor 1 éves kor előtt még kellene a tápszer, jól értem?
2011. máj. 27. 15:34
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, ha annyira nem sürgős 1 éves korig csináld, addig már bőven jó. Én pl egyébként sem tervezem, hogy tovább szoptatnék, még egészségesen is elválasztanám 1 évesen, szerintem addig bőven elég.
2011. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 xStefix ***** válasza:
47%

Én erre kapásból azt mondom neked, hogy mielőtt végleg elválasztanád, akár csak tervben is, beszélj erről egy ibclc-vel, mert lehet, hogy a kérdéses gyógyszerek mellett tovább tudnál szoptatni!

Tapasztalat, hogy az orvosok egy része kapásból ellenzi a gyógyszer melletti szoptatást, anélkül, hogy alaposabban utánajárnának, hogy valóban (nem) szabad-e.

Persze az esetleges folytatás sok mindentől függ, de mindezt leginkább egy szoptatási szakemberrel tudnád tisztázni.


Egyébként az 1 év szerintem is jó cél így elsőre, ha addig még tudnál vele várni. Megkérdezhetem, milyen műtétről lenne szó?

2011. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az orromat fogják műteni, mert bedurvultak a korábban is meglévő légzési panaszaim (orrsövény-műtét), ami miatt eleve 2 napot kórházban kell töltenem és állítólag erős fájdalomcsillapítót kell utána szednem kb 2 hétig. Az orvos javasolta, hogy a szoptatás után vágjunk bele.
2011. máj. 27. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!