Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Még van remény a tejre, hogy...

Még van remény a tejre, hogy beindul? Egy hete szültem, vasárnap már kézi fejésnél spriccelt az előtej-tej, de nem túl sok. Ma pedig semmi.

Figyelt kérdés
2 napig be volt keményedve a mellem, de ma már az sincs. A babám nem akar szopni, kézi fejéssel próbálkoztam, ma tudtuk megvenni a mellszívót, de szinte semmi nem jött.
2010. szept. 13. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van!


Hogy érted, hogy nem akar szopni? Mit csinál és te mit teszel ekkor? Mesélj picit! Hogyan és hányszor próbálkoztok?

2010. szept. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is volt hasonló, csak később, 2-3héttel a szülés után olyan volt mintha megcsappant volna a tejem. Fejésnél is csak csöpögött. Nekem azt mondták- így én is ezt tudom tanácsolni-, hogy tedd minél többször mellre a babát, lehet eleinte kicsit nyüglődös lesz a dolog, mert eleinte még nincs sikerélmény. De próbáld meg, egyrészt, hogy ne gyulladjon be a cicid, másrészt, hogy beinduljon a tejcsi. Nekem bejött.

Sok sikert! :)

3hós baba anyukája

2010. szept. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűen kiköpi a mellem. Ha 3-at szív, és nem jön kaja, elkezd ordítani. A kórházban próbáltak segíteni a csecsemősök, és azt mondták, még ők sem láttak ilyet. Úgy tudom mellre tenni, ha már bekajált, és cumi helyett cicizik.
2010. szept. 14. 09:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm 7 azaz HÉT hétig küzdött (szó szerint), hogy legyen teje. Sikerült, 1 éves koráig szoptatta a babáját! Szóval ne add fel!
2010. szept. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Felkeresnék a helyedben egy szoptatási tanácsadót, akit ki is megy házhoz és megnézi, mi lehet a gubanc!

Az a baj, hogy ha ugye cumisüvegből eszik, akkor pláne kiköpi majd a cicit, amikor szopizni kellene.


[link]


[link]

2010. szept. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Eleinte az én fiam sem várt a tejadó reflexre. Ha nem jött rögtön, akkor üvöltött. Ilyekor megindítottam mellszívóval, és akkor adtam neki oda, mikor már megindult.

Fejés előtt masszírozd át a ciciket! Közben pedig gondolj arra, hogy a babádnak akrsz enni adni, és jöjjön a tejci. Nekem ilyenkor hamarosan mindig jött a reflex...

2010. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 10.46-os, mivel sikerült az ismerősödnek végül tejet fakasztania? Mikkel próbálkozott?
2010. szept. 14. 14:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Van hát! Meddig fejed a géppel? Nekem 10 perc után indult meg, azért köpte ki a pici, mert nem bírta kivárni. (Tejcsatorna-gondok vannak nálam)

Fejd csak, ha semmi sem jön, akkor is negyed óráig. A második nagy tejbelövellés a 14. nap körül várható.

Te csak hidd hogy van tejed, és ne szorongj!

Ha nem lesz, az sem tragédia. Életet adtál neki, az mindennél több!

2010. szept. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10:46-os vagyok. Elsősorban mellszívót használt, volt, hogy alig jött valami. Eleinte a napi adag, amit lefejt, 50 ml volt. De aztán nem adta fel, folyamatosan használta. Igaz, szegénynek fájt, és kisebesedett, de akkor még nem voltak ennyire speciális krémek, amikkel ez megelőzhető, vagy legalábbis jól kezelhető. Emellett a védőnő segített neki, megmutatta, hogy hol kell masszírozni, hogy több jöjjön. Kiderült, hogy egészen fent, majdnem hónaljban is volt tejmirigyei, onnan is ki kellett masszíroznia. Szóval én azt javaslom, hogy kérj segítséget valakitől (védőnő, szoptatási tanácsadó). Hidd el, megtalálod, hogy neked mi a legjobb. Sok szerencsét! :)
2010. szept. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is használok mellszívót, de ha már 30ml jönne is örülnék... Előtte masszírozok, utána még próbálok kézi fejni.
2010. szept. 15. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!