Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljam, hogy jó legyen?

Hogyan csináljam, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

Szóval babám 8 hetes 4400g. A kórházból 3600-zal jöttünk haza. Anyatejes volt eddig, és mindig csak egy mellből szopott. Az első hónapban szinte folyton a cicimen volt, de azóta 2-3 óránként etetem. Tejem úgy gondolom van elég, van elég pisis pelus és napi2x széklet is van. Mégis mindenki azt mondja vékony a kislányom, 60cm hosszú baba,én is magas vagyok. Szóval próbáltam a 2 ciciből való etetést,de akkor egy csomót bukik utána,mintha túlenné magát. Létezik hogy egy 2 hónapos baba csak kb. 50 ml-eket egyen és elég neki? Tegnap vacsira kapott 30 ml tápszert és utána cicizett is. Szerintetek miért nem hízik megfelelően? Ha van elég tejem lehetséges, hogy neki nem elég tápláló? Ti mit tennétek? Adjak minden szopizás előtt egy kis tápszert?

Nagyon köszönöm a segítségeteket és tapasztalataitokat előre is.


2010. szept. 16. 10:07
1 2 3
 11/21 xStefix ***** válasza:
84%

Ha már előkerült: a 150-es "matekegyenlet" a KIZÁRÓLAG TÁPSZERES BABABÁKRA vonatkozik!!! De még az ő esetükben is csak ajánlásról van szó.

Az anyatejesekre ez egyáltalán nem vonatkozik.


Egyebekben egyetértek a többséggel. :)

2010. szept. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha van elég anyatejed (márpedig van, ahogy az írásodból kiderül) szerintem se adj pótlást. Jól fejlődik a babád, mozgékony, érdeklődő, nem sír sokat, pelenka tartalom is rendben. Akkor minek??? Az én kisfiam sem volt sosem egy "husinyuszi"! Sőt most sem az. (16 hónaposan 89 cm és 12 kg és még mindig kap anyatejet!) Szerintem ennek háttere is a génekben keresendő. Egyes gyerekek ducibbak, mások vékonykábbak, ki mit hoz "otthonról". A te babád viszont egyátalán nem sovány.

Egyébként meg bízz magadban! Jól csinálsz mindent. Gondolj arra, hogy te ismered legjobban az igényeit, nálad jobb anyukája nem lehetne a babádnak! ;-)

Sok sikert!

2010. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 6 hónaposan lett 6200 g és makk egészséges volt és most is az szerencsére. Ő 6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt. Ne törődj a környezeted véleményével, bízz magadban! Nem jó az sem, ha túleteted, egy anyatejes baba mindig tudja mennyire tejcsire van szüksége, ha nem elég azt észre fogod venni, mert sírni fog és nem fog tudni elaludni sem. Szóval örülj, h van tejed és ne pótolj hozzá tápszerrel, mert az az anyatej rovására fog menni. A kislányod nagyon jó húsban van, ne aggódj emiatt, minden gyereknek más a fejlődési üteme
2010. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nagyon gyönyörű kis babád van. Gratulálok!
2010. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is heti 10 dkg hízott az első hónapokban. Később volt hogy elértük 15-18 dkg-t. Először én is megijedtem, főleg, hogy a védődőm megpróbált beoltani, hogy keveset hízik, meg keveset eszik. Azután megmutattam a gyerekorvosnak (még mielőtt bármi beavatkozást tettem volna, pl. tápszer), és persze rögtön azt a választ kaptam, hogy ne féljek, a picúr nem alultáplált! Az orvosunk egyébként a természetes módszerek híve.

Ja és az én babám is inkább nyúlik, havonta 3 cm-t nőtt eddig, most 5 hónapos. Gondolom, ezért is hízik kevesebbet.

Inkább próbálj tejet szaporítani valamilyen teával vagy kapszulával, mint azonnal tápszerezni.

2010. szept. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
xStefix: miért csak a tápszeres babákra vonatkozik az ajánlás? Mi a különbség ebből a szempontból a tápszeres és anyatejes babák között? Utóbbiaknak nem kell annyit enniük az egészséges fejlődéshez?
2010. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,kicsit megnyugodtam,hogy jól csinálom a dolgokat:)

Nem tudom ki az aki lepontozta a számomra hasznos válaszokat? Bocs lányok,nem én voltam

2010. szept. 20. 10:03
 18/21 A kérdező kommentje:
xStefix-nek üzenem,az én gyerekorvosom is ezt a 150-es szorzást mondta,és tudja,hogy anyatejes a babám,úgy hogy szerintem jót mondtál
2010. szept. 20. 10:08
 19/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a tápszeres tápláláshoz muszáj volt valamilyen ajánlott mennyiséget kitalálni, de ezek a babák sem feltétlenül annyit esznek meg, amennyi elő van írva. Ezek a számok csak támpontok, csak akkor szabad elővenni őket, ha a baba nem fejlődik megfelelően akár mentálisan, akár fizikailag. Amíg ezek rendben vannak, én a babámra bízom, hogy mennyi kaját eszik meg.

A te babád 8 hét alatt 800 grammot hízott, ami elvileg rendben is van. Egyesek szerint a normális hízás 15-20 dkg, máshol azt lehet olvasni, hogy minimum 10dkg...


Ha úgy szoptatsz, hogy megvárod míg a babád elengedi a cicit, akkor elvileg eleget eszik.

2010. szept. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 xStefix ***** válasza:
100%

A 150-es szabály azért csak a táposokra vonatkozik, mert a tápszer összetétele teljesen más és ÁLLANDÓ, nem úgy, mint az anyatejé! A táp esetében jobban meg lehet vizsgálni az összetételt, szinte pontosan ki lehet számolni általánosságban is, hogy egy adott típusból mekkora mennyiség tartalmazza az adott életkorú babának szükséges tápanyagokat. Ebben az esetben relatíve jól meg lehet mondani, hogy mennyit "kell" ennie ahhoz, hogy mindent megkapjon.

Plusz még, a tápszerrel (megintcsak az anyatejjel ellentétben) túl is lehet etetni egy babát - bár ez nem elsősorban a tápszer, hanem a cumisüveg hibája. De a táposok ugye szinte kizárólag üvegből esznek, tehát kvázi össze lehet mosni a két dolgot. Ezért kell náluk jobban ügyelni a mennyiségre.

Ezek miatt már logikus is, hogy nekik ki lehet találni egy ilyen szabályt - ami persze megintcsak iránymutatás gyanánt jó, mert az ő étvágyuk is különböző. :)


Az anyatej viszont abszolút nem így működik! Változó összetételű, hol hígabb, hol sűrűbb, a mennyisége sem állandó (egy szopin, egy napon belül és a szoptatás időbeli hosszára vetítve is) - és mindezt a baba szabályozza saját magának. Épp ezért lehetetlen általánosságban vizsgálni olyan szempontból, hogy mikor mennyi lenne az ideálisan elfogyasztandó mennyiség. Ezt abszolút a baba egyéni adottságai: fizikális fejlettsége és saját szükségletei (mindennemű külső és belső "éhsége") döntik el.

Ezért mondjuk azt, hogy anyatejes babákra nem lehet semmilyen számítást javasolni vagy alkalmazni.

(És sajnálatosan gyakori, hogy ezt az orvosok sem tudják/veszik figyelembe. :( )

2010. szept. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!