Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljam, hogy jó legyen?

Hogyan csináljam, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

Szóval babám 8 hetes 4400g. A kórházból 3600-zal jöttünk haza. Anyatejes volt eddig, és mindig csak egy mellből szopott. Az első hónapban szinte folyton a cicimen volt, de azóta 2-3 óránként etetem. Tejem úgy gondolom van elég, van elég pisis pelus és napi2x széklet is van. Mégis mindenki azt mondja vékony a kislányom, 60cm hosszú baba,én is magas vagyok. Szóval próbáltam a 2 ciciből való etetést,de akkor egy csomót bukik utána,mintha túlenné magát. Létezik hogy egy 2 hónapos baba csak kb. 50 ml-eket egyen és elég neki? Tegnap vacsira kapott 30 ml tápszert és utána cicizett is. Szerintetek miért nem hízik megfelelően? Ha van elég tejem lehetséges, hogy neki nem elég tápláló? Ti mit tennétek? Adjak minden szopizás előtt egy kis tápszert?

Nagyon köszönöm a segítségeteket és tapasztalataitokat előre is.


2010. szept. 16. 10:07
1 2 3
 21/21 xStefix ***** válasza:
100%

Érdekes egyébként, hogy sok anyatejestől hallom, hogy a gyerkőce sose ette meg az ezzel a 150-es szabállyal előírt mennyiséget (az enyém se:), mégis nagyon szépen fejlődnek. Pedig általában azt szoktuk gondolni, hogy a táp jobban hízlal, ergó a kevesebb anyatejtől kevésbé jól kellene fejlődniük a babáknbak. És lám, mégse. Részben azért, mert az anyatej szinte teljesen egészében hasznosul a szervezetben, sokkal nagyobb hatásfokkal, mint a táp, ami ugye fajidegen és módosított fehérje. Azaz, anyatejből már kisebb mennyiség is képes ugyanazt (sőt, jóval többet) adni, mint a tápszer.

És akkor ez még csak egy csavar a történetben, elég összetett a dolog. Jól ki lett ez találva. ;)

2010. szept. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!