Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fájdalmas szoptatás, tanácsadás?

Fájdalmas szoptatás, tanácsadás?

Figyelt kérdés
6 hetes babám van. Vegyes táplálkozásu mert szülés után 1 hétig még nem volt tejem, elotej se, semmi, így tapszerrel kezdtünk és azóta is kapja mivel egyszerűen képtelen normálisan szopni. Kapkodja a fejét, nem kapja be a bimbót rendesen, amikor szívja foylamatosan cuppogtatja amitől kiesik a szájából, csak a vége marad amit utána jól megsziv nekem meg ez irtóra fáj. Tiszta piros már az erezet a bimbom körül és rettenetesen fáj mindkettő. Borzasztoan égnek, de külsőleg semmi nem látszik a piros ereken kívül. Olyannyira fáj hogy erős fájdalomcsillapítóra is alig enyhül. Már antibiotikumot is kaptam rá, arra sem javult. Ráadásul ha a fiam közelébe vagyok egyből újra fáj megha végre el is múlik hosszú órák után. Erősen gondolkodom rajta hogy abbahagyom a szoptatast de tudom hogy a fiam szereti a cicit és nagyon sajnalnam viszont ez a fajdalom biztos hogy nem normális és nekem sem jó. Gondoltam szoptatasi tanacsadasra de 25000 Ft sajnos most nem telik rá, így is rengeteg a kiadás. Esetleg nincs valahol ingyenes segítség? Tényleg szeretném ciciztetni és csak végső esetben tapszerezni de most a, fajdalom miatt épp hogy tapszerbol kap többet. Köszönöm ha van ötleted.
2022. máj. 17. 23:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a kedves segítő kommenteket, nagyon jól esnek! Igyekszem mindent megtenni hogy sikerüljön, hisz látom hogy imád cicizni, ha nem szeretné már feladtam volna. Fejő van, gépi és kézi is, szoktam fejni, a linkelt oldalt is megnezem köszönöm szépen!!
2022. máj. 18. 17:08
 12/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nekem sem ment elsőre a szoptatás, ajánlottak nekem bimbóvédőt, egy ideig azzal szoptattam, mert a kicsi nem tudta bevenni a bimbót a szájába. Külső fájdalomra pedig garmastan kenőcs segített. Kizárólagosan kb 1 hónapos kora óta szoptatással táplálok, eltelt fél év és még mindig szopizik ☺️ egyébként, ha esetleg mégse jönne össze a szoptatás, már az is nagyszerű, ha van tejed, kifejve oda tudod adni. Olyan is volt nekem, hogy pihentetnem kellett a mellem 1-2 napig, mert úgy belecsipett a baba, hogy nagyon fájt, ilyenkor csak fejtem. Remélem, tudtam segíteni! Sok sikert 🙂
2022. máj. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon szépen köszönöm 🤗
2022. máj. 18. 20:29
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyébként én is bimbóvédővel szoptattam a baba 4 hós koráig (kezdettől). Akkor sikerült elhagyni. Csúszósabb az anyaga, mint a bimbóudvar bőre, többször láttam, hogy elsőre nem kapott be elég nagy részt a baba, de pár perc alatt becsúszott a szájába annyi, hogy már "szabályosan" szopott. Ezt azért is írom, mert elvileg az ajánlott, hogy ha túl kicsit kap be, leveszed és újra próbáljátok. De nekem úgy nem ment.
2022. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!