Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nálatok is megnézi a védőnő a...

Nálatok is megnézi a védőnő a szoptatást? Muszáj megmutatni?

Figyelt kérdés

Nem szégyellősségből nem szeretném, hanem mert az első babámnál sem segített. Két hétig tudtam szoptatni.

A másodiknál már alapból szeretnék szoptatási tanácsadót hívni.



2018. okt. 18. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem muszáj tenned SEMMIT a saját testeddel, amit nem akarsz.
2018. okt. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem nézte, mikor azért kellett mennünk, hogy közvetlenül evés előtt és után is lemérje, akkor is beküldött egy másik helységbe, hogy ott szoptassak
2018. okt. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Egyszer próbálta, első gyereknél, mondta, hogy leül a zsámolyra, csak azt nem tudta, hogy ez ilyen hintafotel, aminek a lábtartója is mozog. Majdnem leesett, röhögtünk, aztán inkább kiment az urammal dumálni, amíg szoptattam. :D

Nem kötelező bemutatnod, simán mondhatod neki, hogy nem szeretnéd, ha megnézné, bocsi.

2018. okt. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézte, mondjuk nekem nem volt gondom a szoptatással szerencsére, megkérdezte megy-e, mondtam, hogy igen, és ennyi. Szerintem se muszáj, ha nem szeretnéd.
2018. okt. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én védönöm megkérdezte, hogy megy a szoptatás, és mikor mondtam, hogy katasztrófa akkor mondta, hogy tegyem cicire. Ha akartam volna mondhattam volna, hogy nem akarom, de örültem, hogy segít.


A második gyerek nagy hanggal szopott mikor éppen a férjem beengedte, és akkor közelröl jól megnézte miért ilyen hangos, megnézte, hogy mozog az állkapcsa, késöbb a nyelvét stb... mert fura volt a nagy hang. Valószínü késöbb kiderült az orrában nagyon sok polip volt.

2018. okt. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos nekem nem volt pozitív tapasztalatom ezen a téren... Amikor hazahoztuk a fiúnkat pár órára rá be is toppant a védőnő.. Egy öregasszony,aki nagyon bunkó volt.. A saját védőnőnk szabin. En az sem tudtam ki ez a hölgy,de lenézett a korom miatt. 24 voltam. Belekötött mindenbe és feltette a végén a nagy kérdést "tud szopni a baba?" Mondom igen ő meg mondta akkor meg is nézné mondtam neki,hogy nemrég evett nem akarom,hogy kibukja. Erre ő addig nem megy el,ismeri a fiatalokat majd ő megállapítja,hogy megy e vagy nem. A sírás kerülgetett szarul voltam meg próbált megalázni ramszólt,hogy ülve kell etetni... a gátsebtől ülni alig tudtam az sem érdekelte. Megmondtam neki,hogy így tudom sak etetni ciccegett aztán kiutasítottam,hogy majd a szabadsága után megbeszélem azzal,akihez tartozunk. Bocsi hosszú lett,de sajna ilyen is van.
2018. okt. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem a kórházban mászkáló szobatársak, csecsemősök és dokik után már tökre hidegen hagyott a védőnő. Első alkalommal megnézte, ahogy mellre tettem a lányomat, mondta, hogy ügyes és elment. Onnantól csak kérdezte, rendben vagyunk-e ezen a téren. 😊
2018. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Mivel szoptatni sem kötelező a gyerekedet, nem kérhet ilyet a védőnő.

Vagy gondolod rendőrt hív rád, ha nem lát szoptatni?

2018. okt. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen van? Az enyémnek eszébe sem jutott ilyet csinálni meg nem is méregette soha a babát evés előtt/után sőt ő mondta, hogy ezt felejtsem el otthon is. Megkérdezte hogy szopik-e és minden oké-e de látja, hogy pufók a gyerek nem akar ezzel zaklatni. Mi az, hogy kötelező előtte szoptatni, hihetetlen. Sajnálom, hogy neked egy ilyen jutott.
2018. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Én megmutattam volna,ha kéri,de fel sem merült ilyesmi. Szerencsére ügyesen szopott a lányom,úgy kellett 2 évesen elvenni tőle.
2018. okt. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!