Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek kezdetben volt teje,...

Akinek kezdetben volt teje, de pár hét/hónap után pótolni kellett, mi volt az oka?

Figyelt kérdés
2022. jún. 8. 17:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
Általában az az oka, hogy a babának nem megfelelő a szopási technikája. Nekem 2 gyerekem van, az első úgy szívta, hogy behorpadt a feje, és 10 perc szopás után 10 percig lihegett, úgy elfáradt, aztán kezdte elölről. A második meg semmi erőfeszítést nem akart beletenni, lusta volt, simán elaludt a cicin. Az első gyerekkel annyi tejem volt, nem tudtam hova tenni, a másikkal meg pár hét alatt elapadt.
2022. jún. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Nekem utóbb kiderült hogy nagyon alacsony a prolaktin szintem.
2022. jún. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%

A leggyakoribb ok, hogy az anyuka téves, rossz információt kap.

Pl csak 3 óránként etessen, max 15 percet, mert különben hasfájós lesz a baba. Ha hamarabb ad neki újra enni, összekeveredik a régi tej a frissel, és megromlik. Éjszaka tilos szoptatni, hogy kiürüljön a baba gyomra.

Sokszor a 3 hetes növekedési ugrásnál, amikor a baba azért kéri sokszor a mellet, hogy szaporítsin magának, azt hiszik, nem elég, vagy nem elég tápláló a tej, és tápszerezni kezdik. Pedig minden jól működne, de a tápszer belezavar, a cumisüvegből jobban jön a tápszer, és a tej végül elapad.

Aztán előfordul, hogy a babánál van valami "hiba" rossz a technikája, le van nőve a nyelve, esetleg nagyon feszesek az izmai. Mire ez szakember elé kerül, a baba már tápszeres

2022. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
96%
Hármas le lett pontozva, pedig szerintem igaza van. Ha a növekedési ugrásnál mindig lenne egy laktációs tanácsadás is, szerintem sok kismama tudna tovább szopiztatni néhány hónapnál. Annyi infó kering és annyira nehéz megtalálni azt, hogy NEKÜNK mi lenne jó, hogy a kismamák sokszor tévútra jutnak és először csak nem elég, majd el is apad a tej.
2022. jún. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz.

9 hetes a babám, hetente mérjük, eddig mindig volt 200-250 gramm hízás, az elmúlt héten 30 gramm, gyakorlatilag semmi. Nem tudom, hogy mi lehet a baj, a védőnő egy hét haladékot adott, azt mondta, ha jövő héten is hasonló eredmény lesz, pótolni kell :(

2022. jún. 8. 18:31
 6/31 anonim ***** válasza:
91%

Az 1. És 3. Az általános problémákat tökéletesen leírták.



3. Szokott lenni még amikor elkezdenek pótolni növekedés ugráskor ahogy a 4. Írja

2022. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%
A védőnőd nem normális. Minek méri hetente. Havi 600 gramm az "elvárt". De minden gyerek más. +Vagy nőnek vagy híznak. És ugyan mit csinál ha nem hízik annyit amit szerinte kell? Nem kényszeríthet semmire.
2022. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Én kértem a heti mérést. Azt mondta, hogy egy hét nem gáz, nyugodjak meg, de ha 2 hét alatt sem hízik, pótolni kell. Nem kényszeríthet, de javasolhat, és én meg hinni is fogok neki, mert milyen alapon ne.
2022. jún. 8. 19:12
 9/31 anonim ***** válasza:
91%
Igény szerint szoptatsz?
2022. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
80%

"Nem kényszeríthet, de javasolhat, és én meg hinni is fogok neki, mert milyen alapon ne."


Olyan alapon, hogy a magyar ajánlások rémesen elavultak... Pl refluxos babának 4 hónaposan hozzátáplálás almával, ami savat csinál.

Miért?

"Mert így szoktuk"

2022. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!