Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós melltartó kérdés?

Szoptatós melltartó kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A normál méretem melltartóból 80 C. 36 hetes terhes vagyok jelenleg, még mindig jó, bár már nem mindig tudom viselni. Híztam is, de szerintem a hasam nyom fent, emiatt sem kényelmes már. Szeretnék rendelni szoptatós melltartót, legalább egyet, talán kettőt is. Ugye a baba akár már a 37 hét után jöhet. Nem akarom kicentizni. Szerintetek 80D kell, vagy 85C? Évek óta ugyanazt hordom, 80C, de ha egy számmal akarok nagyobbat venni,akkor melyiket vegyem, 80D?


Alapjáraton nem szeretem a merevítő nélküli és nem párnás melltartókat. Szoptatás alatt, főleg az elején továbbra is viselhető? Csak amiatt kérdezem, mert fogalmam sincsen mi lesz kényelmes és mi nem.


U.i. + bármilyen jótanácsot szívesebben meghallgatok. Köszönöm!


2022. jún. 13. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

D-t vegyél, amikor elkezdesz szoptatni nem lesz elég a C. A mellkaskörméretet pedig meg kell mérni, ez alapján érdemes választani, valószínűleg 85D lesz a megfelelő méret.

Három gyerekes anyaként ha megengedsz egy tanácsot: első gyerek előtt betároltam szoptatós melltartókból. Nem mondom, hogy nem volt hasznos, de igazából sokkal egyszerűbb volt a sloggi-t (merevítés nélküli, nincs hátul csattja) felhúzni az adott oldalon, mint kicsatolni a szoptatós melltartó fülét - arról nem is beszélve, hogy miután evett a pici egy ujjal is vissza tudtam húzni a sloggi alját, de a szoptatós melltartó visszacsatolását ált. csak akkor tudtam megcsinálni, ha a gyereket már letettem.

Nekem rengeteg tejem volt, az első hónapban szó szerint minden ruhám úszott a tejben. A melltartóbetétekből a legnedszívóbb a Chicco, ha esetleg te is így leszel, a többit nyugodtan felejtsd el, hiába a legdrágább, ez ér is valamit.

2022. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vegyél előre melltartót. Úgy is járhatsz, hogy rögtön 2 méretet nő a melled, és akkor kicsi lesz a d kosár. Nekem b kosárról nőtt d kosárra.

Az első pár héten annyira érzékeny volt a mellem, hogy semmilyen melltartót nem hordtam, mert nem bírtam elviselni őket, ráértem közben rendelni egy megfelelő méretűt.

2022. jún. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vennék semmit



Szoptatós trikót…


Aztán amikor beáll a kereslet kínálat.. akkor venni..

2022. jún. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előre nem érdemes venni, lehet semmit nem fog nőni, de lehet, hogx 2 kosárméretet. Másrészt meg mérd le, hogy mekkora kell.
2022. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 75B-s melltartókat hordtam. 80B-s szopis melltartót vettem azt hiszem a Lidlben, amikor akciós volt. "Kosárban" jó, de körfogatra kicsi, csak bővítővel tudom hordani, pedig összesen 5 kg maradt rajtam szülés után (2 hete szültem).

Szóval én is azt javaslom, hogy ne csinálj nagy beruházást előre. Max egy-kettőt vegyél (az teljesen lutri lesz), utána majd meglátod mi a kényelmes neked.

Arról nem is beszélve, hogy annyira érzékenyek a bimbóim, hogy egyszerűen nem is hordok itthon melltartót. Ha lehet, akkor semmit. A szopis trikó a legjobb. Általában non stop le van csatolva, a cicik meg lógnak a levegőben, úgy tudok létezni csak... A legpuhább anyag is irritálja a bimbóimat, tényleg. Nekem ez a kényelmes, így szopis trikót fogok még venni 1-2-t.

2022. jún. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!