Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Önzőség egy 10 hónapos babát...

Önzőség egy 10 hónapos babát leválasztani?

Figyelt kérdés
Szépen eszik amit lehet neki napközben. Éjszaka viszont óránként ébred és nem hiszem hogy azért mert éhes lenne.
2022. jún. 15. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

A cici nem csak evésre való,tudod jól. Az nyugtatja meg. Próbáld meg tejitallal este,ha meg ébred akkor vízzel itatni, vagy akàr cumit,nyunyit,barmit,ami megnyugtatja,közben legyen testkontaktus. Meleg van,akár szomjas is lehet es azért szopizik 10 percet mert a vizes előtejet issza.

De ha nagyon megviseli,akkor nem kínlasztanám,kerdés neked mennyi fér bele. Én 22 hónapja szoptatok,még bírom. :)

2022. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

A lányom 9 honapos. Nálunk is most jött el ez a pont.

Én szoptatasi tanacsadoval és a gyerekorvossal is beszeltem rola.

Egyáltalan nem önzőség.

A szoptatás addig jó, míg anyanak és babanak is egyaránt jó. Inkább ne szoptassam, de legyen egy kiegyensúlyozott anyja, minthogy szoptassam, keljek éjjel óránként, mert a szoptatas menő, de legyek zombi, fáradt, ingerlékeny...

2022. jún. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Van ilyen időszak, fogzáskor, melegben, vagy csak úgy ha valahogy a komfortérzete miatt kell a kicsinek. Ezeket túl kell élni. Lesz hogy negyed óránként fog ébredni, másnap meg majd 5 órát fog aludni egyben. Én elhatároztam hogy végigcsinálom, és annyira jó érzés hogy 2 év és 4 hónaposan egyik napról a másikra azt mondta hogy nem kell, és végleg leszokott magától, nem volt szenvedés. Az éjszakai kelése is csak addig volt, amíg ki nem jöttek a nagyőrlők, 20 hónaposan, utána már ha meg is ébredt, simán visszaaludt. Előtte próbáltam hogy éjszaka csak vizet adok, de akkor 1-1,5 óra volt míg nagy kínlódva visszaaludt, így inkább választottam hogy 5perc cici után újra alszunk.

Neked kell tudni hogy mi fér bele, tudod-e valamivel helyettesíteni az éjszakai cicit.

2022. jún. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem onzoseg. 2-es jól leírta miért.
2022. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ez csak korszak,ennél több alazatnak kell lennie egy anyaban. A szoptatás nem menő, hanem ezer szempontból jó a gyereknek és neked is.

Az, hogy most épp többször kel egyáltalán nem biztos, hogy emiatt. Szomjas valószínű.

2,5 éve szoptatok, amíg kéri én itt vagyok.

2022. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem önzőség, én sem tervezek sokáig szoptatni (igaz én 1 éves korában tervezem leválasztani).

Mindenki addig szoptat ameddig jónak látja.

2022. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem önzés. Egy családban mindenki számít. Te is.
2022. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem önzőség.

Akkor lenne önzés, ha valami infantilis érdekedet emelnéd a gyermek SZÜKSÉGLETEI fölé. De nem erről van szó.


Le kell szakadnia a melledről,ez a természet rendje.

2022. jún. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!