Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen méretű bimbóvédőt vegyek?

Milyen méretű bimbóvédőt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék felkészülni, mert hallottam, olvastam arról, hogy az első pár nap/hét (személyfüggő, babafüggő is tudom) elég kemény, fájdalmas lehet. Három féle van ugye méretre: kicsi, közepes és nagy. Nekem elég nagy mellbimbóm és udvarom van, de lehetséges, hogy a kettő nincs is összefüggésben? Hanem inkább a pici szájához (korához) kell igazodni? Hogy is működik? Ismerem magamat, nem vagyok az a kitartó típus, emiatt is fontos lenne, hogy működjön a dolog. Köszönöm a segítséget!


2022. júl. 2. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Itt a képen látsz méretet példának, mérd le és válassz úgy méretet


[link]

2022. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Hasonló helyzetben vagyok én is, a kórházi listán nekem avent kis méretűt írtak, azt is rendeltem végül, és én még ezt is nagynak látom... Bár nyilván próbálva még nem volt, de remélem jó lesz 🤔
2022. júl. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Azért arra figyeljetek, hogy csak a legindokoltabb esetben használjátok. Jó minőségű bimbóvédő krém és a levegő csodákra képes. Minden szoptatás után kenegetni és póló nélkül mászkálni a tökéletes gyógyír. :)

Bimbóvédőt inkább akkor javasolnak, ha nem tud rendesen mellre tapadni valamiért a baba.

2022. júl. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Inkább egy szoptatási tanácsadót keress fel.
2022. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 😊👍

Tanfolyamon voltam egyébként (szoptatási). De erről akkor nem volt szó. És igen, mondták, ha gond lesz, akkor nyugodtan lehet szoptatási tanácsadót kérni, mert megéri. Most, hogy közeledik a kiírt dátum, még ugye gondolkozom, hogy minden megvan e stb? Eszembe jutott, hogy bimbóvédőm nincsen, de ugye tudom, hogy ez opcionális, egyéni döntés. Eléggé tartok a szoptatástól, ez az egyetlen dolog, amit legszívesebben kihagynék. Nincs különösebb oka, egyszerűen rosszul vagyok biztos bekötve. 😕 De mindenképpen megakarom próbálni. Viszont mivel tudom milyen a hozzáállásom, próbálok dolgokat beszerezni, ami segíthet, ha gond van.

2022. júl. 2. 13:43
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha rossz érzésed van miatta, hagyd a francba. Persze, próbáld meg, ha szeretnéd, de ha marad a rossz érzés, nem kell ezen feszülni, a tápszer sem ördögi találmány.
2022. júl. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk pécsen pl lehet venni az osztályon, segítenek a méretválasztásban is
2022. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Ha rossz érzésed van a szoptatás miatt, azon sajnos ez sem fof segíteni, csak egy újabb nyűg, mert szoptatnál, de nincs meg, nem oda tetted, nem találod, nem fertőtlenítetted, stb.

Szerintem felesleges előre venni. Majd ha kell, veszel.

Próbáld meg a szoptatást, már az is tök jó, ha az előtejet megkapja a baba. Ha nem megy, akkor pedig engedd el.

2022. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Mit kell lepontozni, mert én rendeltem egyet a biztonság kedvéért... Nem értem, elvileg ide felnőttek írogatnak... Vicc 😅
2022. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mégegyszer! 😊👍


#9 Én mindenkit felpontoztam, én sem értem, hogy miért történt. Írtam is fentebb, hogy tudom, ez opcionális dolog.

2022. júl. 2. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!