Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen méretű bimbóvédőt vegyek?

Milyen méretű bimbóvédőt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék felkészülni, mert hallottam, olvastam arról, hogy az első pár nap/hét (személyfüggő, babafüggő is tudom) elég kemény, fájdalmas lehet. Három féle van ugye méretre: kicsi, közepes és nagy. Nekem elég nagy mellbimbóm és udvarom van, de lehetséges, hogy a kettő nincs is összefüggésben? Hanem inkább a pici szájához (korához) kell igazodni? Hogy is működik? Ismerem magamat, nem vagyok az a kitartó típus, emiatt is fontos lenne, hogy működjön a dolog. Köszönöm a segítséget!


2022. júl. 2. 12:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha nincs befeléforduló bimbód például, akkor az egyik legfeleslegesebb dolog, amit megvásárolhatsz. A kórházban kértem, mert tiszta sebes lett a mellbimbóm, hát ezzel csak rosszabb lett, de legalábbis kevésbé nem fájt. A babának sem tetszett. 1-2 nap alatt meggyógyul a bimbó, és ügyesebb leszel te is meg a baba is, ha nincs fizikai, egészségügyi akadálya. Nálunk a kórházban a nővérek is segítettek a helyes mellretételben, és jött szoptatási tanácsadó is. Mondjuk az lehet nincs minden kórházban.
2022. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 4 hónapig szoptattam bimbóvédővel (akkortájt sikerült elhagyni). Koraszülött volt a baba (így kicsi volt a szája), nekem meg kicsi a bimbóm de nagy a mellem és nagyon sok tejem volt, ezért nem sikerült a mellre tapadás. A szoptatási tanácsadó is a bimbóvédőt javasolta.


Ami a méretet illeti, nekünk azt volt a legkönnyebb használni, aminél lazán beillett a mellbimbóm a bimbóvédő lyukacskájába. Formára pedig a Lansinoh vált be (az Avent nem annyira). Utána a nagyobb méretű Lansinoh bimbóvédővel próbáltam rávenni a babát, hogy nagyobbra nyissa a száját - mérsékelt sikerrel, mivel az a bimbómra túl nagy volt, folyton lejött stb. Szóval én a valaki által már linkelt aventes ábra szerint választanék, de nem azt a márkát.


Azt te tudod, hogy inkább az segít neked személy szerint, ha van nálad és előveheted, ha úgy érzed, kell. Vagy ha nincs nálad, és így nem próbálod meg a "könnyebb utat". A Lansinoh bimbóvédő krémje (ami sima lanolin) szintén bevált, elvileg a bimbóvédőt is föl lehet vele ragasztani, meg kellett párszor mikor már próbálkoztam anélkül is szoptatni.

2022. júl. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, jótanácsokat! 🤗😘❣️
2022. júl. 6. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!