Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire normális hogy egy 10...

Mennyire normális hogy egy 10 hónapos még éjjel 3-szor kel szopizni?

Figyelt kérdés
6 hónapos koráig 6-7szer kelt, tehát ez már a jobbik eset... Más is volt így? Lesz ez jobb valaha is?

2022. júl. 4. 07:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
A lányom 2,5 éves. Még mindig minimum 6szor ébred és sír. Már egy éve nem szoptatom. A fiam 2 évesen kezdett megérni az alvásra.
2022. júl. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen normális..


Végre van olyan èjjel, amit àzalszunk… most 2,5 éves a kisebbik, 4 a nagy.. és van, hogy a nagy miatt kelek fel, bár hozzá már kelni nagyon ritkán kel ( megoldja, pisit/ ivást)


A nagynak 13 hónaposan vàltottam ki étkezést, így nagyon sokàig kelt èjjel is szoptatásra.

A kicsi 1,5 èvesrn vagy 6 alkalommal… akkor màr elkezdtem tudatosan nem adni neki èjjel, max 1-2 korty vizet..


Szóval normàlis.

2022. júl. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ez némiképp megnyugtat. Azt hittem valami baja van... A fiam olyan álom baba volt, hogy 6hetes korától átaludta az éjszakát.
2022. júl. 4. 07:36
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Normális. A lányom ennyi idősen minimum kétszer felkelt tápszert enni.
2022. júl. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Ez csak ma normális. Ennyi idősen már át kellene aludnia az éjszakát.
2022. júl. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
A második gyerekem pont ilyen volt, mint a tiéd, kérdező. Majd 1 éves korában (szülinapja után 3 nappal) kezdte átaludni az éjszakát. 2 hónap alatt elhagyta a 3 szopizást szépen fokozatosan.
2022. júl. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Én néha azt gondolom, hogy az a nem normális, hogy az én fiam 4 hónaposan egyszer sem ébred enni éjjel már kb másfél hónapja. Kezd kialakulni a cirkadián ritmusa, este 8-ra teljesen kimerül a napi ingerektől és alszik reggel 6-ig. Tapszeres, 5x eszik egy nap. Aggódom, hogy nem káros-neki az ilyen hosszú alvás étlen szomjan, ilyen pici korban.
2022. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Nyilvan "ebben a korban már át kéne aludnia"... 30 vagyok és sisem alszom át, mindig felkelek enni.

Egyébként nekem is 2,5 és többször kel cicizni..

2022. júl. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

7-es! Dehogy káros.

Mindkét gyerekem 8 illetve 7 hetes korától átalussza az éjszakát. 10 és 2 évesek, semmi bajuk. Örülj, ha jó alvó, nagy szerencse.

2022. júl. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk egy évesen még 5x kelt fel cicizni este 8 es reggel 7 között és tényleg evett, nem csak nyammogott. A gyerekorvos szerint teljesen normális dolog, csak ugye anyukának szívás.

Amúgy átaludni... 38 éves leszek és én sem alszom át, egyszer tuti megyek mosdóba, inni is iszok és van, hogy meg is éhezem. Most a kánikulában a meleg miatt is ébredek.

2022. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!