Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tej elapasztáson dolgozom....

A tej elapasztáson dolgozom. De ha már alig van tejem szinte, akkor miért van ekkora súlya a melleimnek?

Figyelt kérdés

Zavaróan rálóg a mellem a hasamra, súlya van, és nem volt egy nagy mellem soha, most épp azon dolgozom h elapadjon. Igazából nemsokat tudok lefejegetni, de még mindig van súlya a mellemnek es azért jövöget a tej. Akkor mi ez a súly benne? Megnövekedett zsírszövet? Ráadásul nem puha a tapintása hanem ugyanolyan mint szoptatás alatt, amikor bőven volt tej.

Nem szedek semmilyen apasztó készitményt, egyszerűen egyre kevesebbet fejtem, vagy adtam a fiamnak, es így csökkent a mennyiség, de az lenne a célom hogy totál kiürítsem és ez a mázsás súly tűnjön el a melleimről. Régen kényelmes volt melltartó nelkül, súly nélkül. Most viszont szörnyű ez.


Hogy tűnik el?

Es hogyan ürithetem végleg a tejet?


2022. júl. 14. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatás idejére - hormonális hatásra - a mellszövet megnövekszik. Elapasztáshoz kicsit lehet borogatni állott (vagis nem csaphideg) vizes ruhával is. Sajnos onnan tudom, amikor félidősen elvetéltem, utána hetekig volt tejem és gyógyszer meg borogatás is kellett.

Az igazság az, hogy utána le fog apadni, de kicsit olyan kiürült tejeszacskó érzésed lesz, vagyis sajnos lógni fog. Idővel kicsit kevésbé, de már sose lesz olyan feszes, mint előtte. Vagy vállalod, hogy a hasadra lóg, vagy elkezdesz kényelmes, csinos melltartót hordani. Illetve lehet műtéttel korrigálni.

2022. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem zavar ha lógni fog, ha nincs ilyen súlya. De amilyen sulya most van, nagyon kényelmetlen. Csak melltartoba jó lenni, különben idegesít.
2022. júl. 14. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem A-s kosarú cicim volt, full feszes, amikor megszületett a gyerkőcöm, ez szoptatás alatt szép kis C-D méretűre, súlyúra duzzadt, mint két óriási alma. Szoptatás után pár hónappal a súlyuk visszament az A-s kosaras szintre ( a bőröm sajnos maradt kb C-s). Azóta is melltartó nélkül vagyok szinte folyamatosan, neked is vissza fog menni, türelem!
2022. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mirigyek megmaradnak...
2022. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!