Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adjatok tanácsot, legyetek...

Adjatok tanácsot, legyetek szívesek! Hogyan szoptassam, etessen a kisbabámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


6 napja szültem (nem Magyarországon). Szülés után 30 perccel elvitték a kicsit, mert magzatvízet nyelt + oxigént adtak neki. A kórházra, orvosokra, nővérekre nekem semmi panaszom nincsen, mert a fenekem kinyalták. Csakhogy majd egy napig szondán kapta az ételt, utána üvegből. Közben én már gyakorolgattam fejést, mert kaptam fejőgépet. Csupán cseppek jöttek le. Kedd óta vagyunk itthon. Ugye a babák veszítenek a súlyúkból, ahogy a miénk is tette, 7%-ot, amire már oda kell figyelni. Tudjuk, hogy nincs elegendő tejem, mert szoptatom, ezért kell a pótlás.


Amit csinálok, amit mondtak, hogy kell:


3 óránként etessen: (persze ha kel, sír kap rögtön, de minimum 3 óránként adok neki, ha magától nem ébred (általában szokott).


Na most az etetés, meg maga az egész procedúra nehéz. Nem tudom, hogy normális e, valószínűleg az eleje mindenkinek nehéz. Főleg a peluscsere nehéz vele, mert utálja, nagyon nehezen tudom megcsinálni, mert mereszti magát, rúg-vág.


Úgy szoktam, legalábbis most ezt próbálom, hogy mikor még alszik, kiveszem az ágyából, kicserélem a pelust, megmérték a lázát. Adok neki cumit, úgy néha még sírás sincsen, csak nyöszörgés. Utána 10-10 perc a melleken (mindig azzal a mellel kezdek, amivel fejeztem). Utána a férjem adja neki a 60 ml (pl. ma már ennyit kellett) tápszert, míg én fejek 15 percet. Ez a procedúra kb. 1,5 óra. Beleszámolva olyan dolgokat, mint mikor annyira sír, hogy ráver 10 percet az öltözködés/peluscsere/hőmérő, a dolgot elmosása a végén, az etetés tempója: bealszik, visszajön az étel, mert nagyon eszik. Utána 1,5 alvás és kezdődik az egész előről. A nappalok jobbak, az esték nehezebbek. Kapok segítséget, minden nap jön a védőnő hozzánk, ott is van 4-ig délután (most, takarít + mindent vezetünk papíron). Mégis dög fáradt vagyok, mert nappal ha le is dőlök egy órára, a többi az tanulás, gyakorlás (hogyan fürdessük, etessük, etetés, fejés, jön a szülésznő, jönnek nézni hogy túl sárga e vesznek vért, jön megint egy másik, az is, betegségekre szűr, ez hol van, az hol van a házban, szóval folyamatosan mókuskerékben vagyok). A védőnő szerint már többnek kellene lennie a tejemnek. Elsőre itthon 20 ml jött le, utána 40 (nappal) éjszaka 20-30 szokott. Azt mondta szedjek C vitamint, pihenni kell, mert az nagy befolyással van mindenre (hogyan kérdezem én???), illetve enni kell, ami ugyancsak nem megy nyugodalmasan, mert a fáradság és a mit kell már megint csinálnom következőleg lebeg a fejem előtt.


Mit nem jó? A kórházban is kaptam mindenféle tanácsot, mindenki ugye azt hiszi, ő tudja a legjobban. A kórházban sokat mondták, hogy hagyjam a fejést, szoptassam. A védőnő szerint fontos a fejés, mert a babának nőni kell. Nincs elég tejem + több energia ha csak ő szopja ki a tejet. Az energia veszteség nem jó most, így az elején. Mellesleg a baba úgy szopik mint egy kis porszívó, született tehetség, a kórházban folyamatosan mondták.


Mi a véleményetek? Kérlek, segítsetek!


Bocsánat, hogy kb. regény lett, de úgy érzem így 6. nap után már félig leírtak, hogy ebből bizony nem lesz szoptatás. Közben kínlódunk a férjemmel. Köszönöm! 🙏


2022. júl. 15. 06:39
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%

Szoptatási tanácsadó kellene neked.

A lázát miért méred? Csak érdeklődnék.

2022. júl. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
#1 Én is erre gondoltam. Eddig senki nem tanácsolta. Itt protokoll, mivel nagyon fontos, hogy megfelelő legyen a baba hőmérséklete. 38 felé nem mehet 3 hónapos koráig. És igen, az egyik legszebb része a dolognak ez a hőmérőzés..
2022. júl. 15. 06:53
 3/41 anonim ***** válasza:
58%

Szerencsére nekem nem kellett mérni... Akár emailben is felkereshetsz szoptatási tanácsadót. Hátha tud segíteni.

Ennél többet én nem tudok, nekem sok tejem volt.

2022. júl. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
75%

Vegyél fulhomerot, egyszerűbb és a gyereknek is jobb. Nálunk -Hollandia- kb csak azt használják.

Nincs gyermekágyi segítő vagy hasonló, akihez személyesen lehet fordulni?

2022. júl. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
#4 Mi is Hollandiában élünk. Az enyémet azzal mérték a kórházban, mármint fülhőmérővel. De itthon már nekem is rektálissal. A baba estében meg az a legjobb, legalábbis nekem ez a forgatókönyvet kell követnem. Érdekes, hogy máshogy van ahol ti éltek. Megkérdezhetem melyik régióban? Mi Groningen.
2022. júl. 15. 07:08
 6/41 anonim ***** válasza:
86%

Sosem mértem a hőjét csak ha okom volt rá.


10 perc után te veszed le a ciciről vagy ő engedi el?

2022. júl. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
#3 Hát felfogok.
2022. júl. 15. 07:09
 8/41 anonim ***** válasza:
77%

Hát ne így. Minden rossz.

Cumival a szopóreflexet ölöd ki. Nem az első éhségjelre adsz neki. A nyöszörgés már kései éhség jel. Csak 10 perc és 3 óránként?

Addig kéne mellen hagyni, amíg csak akar és nem 3 óránként kínálni. Cumi helyett a melledet add, mert az szaporítja a tejet, ha azon cuppog.

A hőmérőzést meg felejtsd el. A világ minden táján fontos, hogy ne legyen lázas a gyerek, de ehhez nem kell naponta a fenekét piszkálni. A hőmérőzés kakiingert hoz, amihez jól hozzászokik és utána csak úgy fog tudni kakilni.

2022. júl. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
#6 10 perc után én veszem el tőle. 10-10 percre kell - legalábbis ezt az utasítást kaptam. Az ok, mert most híznia kell, nem fáraszthatom le a szoptatással, mert lehet alig jön le valami, ő bealszik és nem kap elég ételt. Mellesleg most fejezte be a másodikat, magától lecuppant. Ilyen is van.
2022. júl. 15. 07:12
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Noord-Hollands.

De amúgy ha 6 napos a baba, már csak napi kétszer kell, aztán pedig még egy nap és letelik a kraamweek és már nem is kell merned.

2022. júl. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!