Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptassak autóban?

Szoptassak autóban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


5 hetes babámmal nagyobb távot kell megtennünk (Budapest-Pécs oda vissza) hivatalos ügyintézés miatt. Teljesen anyatejes. Nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás...Szoptassak autóban vagy vigyek tejet magunkkal?

Nem vagyok a nyilvános szoptatás híve, de biztosan félre tudnánk állni úgy, hogy senki se lásson. Viszont mivel időpontra megyünk, a szoptatás miatt borulhat az egész menetrend is. Nem tudom mit csináljak.

Esetleg próbáljak meg szoptatni és ha nem úgy jön ki a lépés vigyek tejet is a biztonság kedvéért?



2021. ápr. 13. 09:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Szamtalanszor szoptattam autoban, szerintem ebben semmi nyilvanos nincs.
2021. ápr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

És hogy oldottad meg, hogy a babának és neked is kényelmes legyen? Ágyban szoktam félig fekve. Esetleg szoptatós párba?

A kislányom csak keresztfogásban hajlandó szopizni

2021. ápr. 13. 09:50
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

A vitt tej sokkal macerásabb, szoptatott babát üvegből nem érdemes etetni, meg kell melegíteni, előtte ki kell tapasztalni egyáltalán miből hajlandó meginni...

Senki nem fog kukkolni mit csinálsz, forgalmas helyen max az ablakba csiptetsz valami textilt és senki nem lát be.

2021. ápr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

Szoptasd autóban, persze nem menet közben.

Ha egy benzinkútnál félreállsz, messze az épülettől, senki nem fog melléd beállni, vagy gyalog odajönni, hogy bámulja, mi folyik az autódban.

Ettől függetlenül feleségemnek nem lett volna olyan hivatalos ügy, ami miatt öthetes babával ekkora távolságra utazott volna - és én ugyanígy gondolkodom.

2021. ápr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Simàn szoptathatod autóban. Mi 20 napos babàval indultunk neki egèsz napos ùtnak, ügyintézès miatt, szopott vonaton, vàròban, metòperonon, megoldottuk.
2021. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát nekünk a házvásárlásunk elég fontos, a baba miatt főleg. És van egy papír, amit személyesen kell átvennünk...
2021. ápr. 13. 10:03
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Habar most nem gondolod igy, de hidd el jobb ugy menni egy ekkora utra hogy minel kisebb. Valoszinuleg nagyreszt aludni fog ebben a korban szinte alszanak es esznek. Nekem 7 hos a babam a mai napig csak!!! Fekve tudom szoptatni csakis itthon a mi agyunkban. Probaltam a szuleimnel is fekve, aludt felorat (cicin) aztan kipattant a szeme es nezett szet egybol... csak itthon tud ellazulni... nagyon utaltam mert barhova mentunk nem volt hajlando be se kapni a cicim. Aztan rajottem hogy covid van, alapbol sehova nem megyunk 2 oranal tovabb, es ha nem itthon vagyunk elfogadja a tejem cumisuvegbol (soha nem okozott nalunk cumizavart.) utolag orulok hogy igy alakult mert megusztam a nyilvanos szoptatast es mar amugyis hozzataplalok. Ha megyunk valahova fejek le tejet es viszek almapuret.


Mivel muszaj mennetek, ugy csinalnam (es csinaltam mindig) hogy indulas elott feloltozve befekudtem az agyba vele szopizott es mikor bealudt beraktuk a hordozoba (nembaj ha felkel visszaalszik a kocsiban)


Este lefejtem tejet, kivettem a hutobol beraktam a taskaba. Nem kell hogy tok meleg legyen, mire eloveszed kezmeleg lesz. Ha olyan helyen vagytok ahol van csap az uvegre folyass forro vizet.


Azert probald meg szoptatni a kocsiban, de ha nem megy legyen tejci nalad igy tudod hogy biztos nem fog ehezni :) majd ird meg hogy ment!:)


Annyi meg hogy 1 orankent alljatok meg es vedd ki a hordozobol 10 percig setalgass vele mert annal tobbet nem lehet venne egyhuzamban.

2021. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodtan szoptasd autóban. Egyszerűbb sokkal, mint a vitt tejjel szórakozni.

Vihetsz szoptatos párnát is, de majd érezni fogod, hogy kenyelmes. Ha nem olyan kényelmes, mint otthon, egy alkalommal kibírható.

2021. ápr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Álljatok meg időnként (benzinkut, pihenő), vedd ki a babát az ülésből, kicsit sétálgass vele, hogy ne folyton az ülésben legyen majd szoptasd meg a kocsiban. Nekünk hagyaték miatt kellett menni, van ilyen.
2021. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Én is többször szoptattam autóban. Félreálltunk, a hátsó ülésen ültem az ablak mellett, a hátsó ablakokat elfedtük becsípett textilpelenkákkal. (Melegben enyhe légkondit kapcsoltunk, hogy ne izzadjunk össze.) Törökülésbe felültem. (Ha a jobb oldali mellemből szoptattam, akkor az ajtónak támasztottam a térdemet és arra tettem a könyököm. A bal oldal kicsit kényelmetlenebb, de ha viszel kispárnát a könyököd alá, akkor az is megoldódik.)
2021. ápr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!