Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoptassak ilyen...

Hogyan szoptassak ilyen "probléma" mellett?

Figyelt kérdés
4 hetes lesz a kisfiam, első perctől szoptatom borzalmas kínok között, sebes, kirepedezett mellbimbok es tarsai, pedig nem kevés bimboudvart is bekap. A probléma az, hogy a bal mellem joval nagyobb alapból is mint a jobb, es annyi tej termelődik benne hogy nem tudja bekapni, csak mellbimbó vedovel, de azt meg nagyon nem akarom használni. Egyformán etetem mindkettőből, egyszer jobb egyszer balból. De a balban olyan szinten termelődik a tej, hogy elég ha elveszem a melltartót, es szoszerint bármilyen nyomás, inger nélkül elkezd belőle folyni a tej es igy kifolyik akar 50 mili is csak ugy higy hozza se érek. Mit tegyek lányok? Mar nagyon tanácstalan vagyok. Etessem többet a balból? Köszi a válaszokat.
2020. jún. 23. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban szerintem használj bimbóvédő krémet (ha eddig nem tetted) annak segíteni kell a fájdalmon valamilyen szinten.

Másrészt próbáltad már, hogy azt a melled amelyikből több tej jön lefejed? Akkor talán nem folyik majd annyira. Szoptatás után ki fejed ami benne maradt, és elteszed hűtőbe. Esetleg oda tudod neki adni 1-1 olyan alkalommal amikor 'pihenteted' a mellbimbóidat. Én legalábbis így csinálnám.:)

2020. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
A bimbóvédő sem ördögtől való dolog. Két gyereket szoptattam vele, 9-10 hónapos korukig.
2020. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bevált, hogy szoptatás előtt, amennyit kénylemesen tudtam simán kézzel beleeresztettem egy pohárba, valamibe. Így kicsit enyhült a nyomás, tudott szopni a baba.
2020. jún. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan ez volt. Etesd nyugodtan többet a másikból. Én mindig arra raktam először a lányom, és utána a másikra. Lehet érdemes lenne elektromos mellszivot bérelned, nekem az segített. Kézzel nem igazán tudtam lefejni ezek a kézi pumpák pedig nem olyan teljesítményüek mint egy kórházi mellszívó.
2020. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!