Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem tudom lerakni...

Miért nem tudom lerakni mellről a babát?

Figyelt kérdés
Pici, masfel hetes babam, szopik kb egesz nap, nincs is ezzel gond. De idaig este kb 3szori probalkozasra le tudtam tenni aludni,most mar tobbedjere veszem el a mellem, mivel csak alszik rajta,de rogton sirni kezd. Nagyon le van eresztve mindket mellem már, azt se tudom jon e neki belole? Annyira leszivta mar, nincs ideje termelodni lehet. Erdemes ilyenkor taoszert adni? Csakmert lefurdeni sem tudok igy..semmit, es van egy nagyobb fiam akihez lehet at kell menni ejszaka...mit tudok tenni?

2022. júl. 16. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem szabad tápszert adni. Szopásután mindig vedd a válladhoz, simogasd, nyugtasd. Túl lesztek ezen is. Beszélj hozzá.
2022. júl. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

"Annyira leszivta mar, nincs ideje termelodni lehet."


Szoptatás közben termelődik a tej nagy része, úgyhogy ne forgasd magad. A komfortszopival dolgozik meg azért, hogy több termelődjön.

2022. júl. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom ezeket a dolgokat,de mégis kicsit stresszel,hogy estleg nem elég neki. Ugye eddig azert feszult a mellem,de mar nem. Max ejszaka ha többet alszik. Nem adok tapszert,mert szeretnék szoptatni, elso gyerekemnel is ott rontottam el,hogy adtam. Gyarapszik a sulya egyebkent, kaki pisi is rendben van. Csak nehez a majdnem 2 eves fiam mellett ez a komfort szoptatas..igeny szerint stb. Egyelore kitarto vagyok..sajnos ő nagyon feltekeny,üt ,vág minket , foleg, ha szopik a kicsi.
2022. júl. 16. 22:45
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha gyarapszik, akkor nyugodj meg, ne kattogj tovább, mert ezzel magadnak árthatsz is.
2022. júl. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Csipkés meg enyhén a tarkójánál amikor elalszik a cicin, mivel így nem szopik hisz bealszik ezért tart ilyen sokáig a szoptatás.
2022. júl. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd cicin elaludni, komfortszopizni, kell a tejtermeléshez. Miután elaludt kb. 20 perc múlva tudod letenni, akkorra alszik be teljesen, előbb biztos hogy felkel, ilyen az alvásfáziusuk. Úgy tudod megállapítani, hogy amikor már szerinted alszik, emeld fel a karját, és engedd el pár centi magasról. Ha megrezzen nem alszik még, hagyd egy kicsit. Ha nem moccan, leválaszthatod, és berakhatod a kiságyba, nem fog felkelni. Nekem ez nagyon bevált.
2022. júl. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket
2022. júl. 17. 06:26
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk az vált be arra hogy ahogy letettem felkelt, hogy nem tettem le. Igen együtt aludtam vele. Ha éjszaka megébredt akkor cici és addig amíg maga el nem engedte.
2022. júl. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Azért ha egyfolytában elalszik szopi közben az sem jó mert ez kőkemény meló és elfárad, utána meg üvöltött az enyém hogy éhes,de ha megcirógattam a tarkóját akkor szopizott tovább. Persze az nem baj ha eleget eszik és közben elalszik,akkor van gond ha alig eszik és egyből szunya. Ez sem a babának baj csak ugye ahol egyfolytában cicin fog lógni.
2022. júl. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Kipróbálhatod ezt:


[link]


A lényeg, hogy szoptatás közben, ha már nem hallod a nyeléseket, a kézi fejéshez hasonlóan megnyomod a melled, amivel beindítatsz egy újabb tejleadós reflexet és segítesz jobban kiüríteni a mellet. Ez a tejtermelést is stimulálja.


Ha tesóhoz kell menned, akkor szerezz be hordozót. Karikás kendőben szoptatni is tudsz, fél kézzel támasztani kell a babát, de a másikkal intézheted a másik gyereket. Vagy én sokszor a cicin elaludt babát, ha a leválasztásra nem ébredt föl, de a lerakásra felébredt volna, egyből a baby tai-ba kötöttem be (amit már a szoptatás előtt a derekamra kötöttem).

2022. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!