Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés tejjel meddig tudtatok...

Kevés tejjel meddig tudtatok szoptatni? Hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs elegendő tejem a babám számára, úgy hogy cici után mindig kap pótlást. Akik hasonló cipőben jártak, ti meddig tudtatok így szoptatni? Mikor kezdtétek a hozzátáplálást?

2022. júl. 19. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam, kezdetektől kapott tápszert szopi után. 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, 13 hónaposan egyik napról a másikra nem akart szopni, egy darabig még fejtem, aztán szépen elapadt.
2022. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is hasonló cipőben jártunk. Annyi kivételel,hogy nekem volt tejem,eleget evett csak nem nőtt a súlya tőle. Így 2 hónaposan elkezdett tápszert is enni cicizés után,vagy helyette néha. Másfél hónapig ment ez,utána már nem akart cicizni,csak a cumisüveg. Végül a sok próbálkozás után el is ment a tejem. Szóval 3 és fél hónapos koráig volt anyatejes is.

Most 5 és fél hónapos. Alapból 6 hónapos korában terveztem a hozzátáplálás elkezdését,de már 2 hete elkezdtük a kóstolást. Alap szinten,tényleg csak kóstol. Muszály volt,mert mindig csak nézte mit eszünk,mit iszunk. Nagyon kiváncsi volt,így elkezdtük.

2022. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5 hós korában kezdtük a ht. Onnamtól nem is fogadta el a cicit.
2022. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 hónapos koráig viszonylag szopizott valamennyit, de 3 hónapos kor körül már nem akarta a cicit. Rátettem és sírt, kapálózott.

A 4. betöltött hónapig küzdöttem vele így, de 5. hónaptól már csak tápszeres, és akkor kezdtem a hozzátáplálást is.

2022. júl. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Volt tejem, de nem tudott az újszülöttem hatékonyan szopizni, így nem gyarapodott. Elkezdtük a kiegészítést, 3,5 hónapos koráig az életem fejesből és szoptatásból állt. Keltem éjszaka is 2 óránként fejni, délután 2-3-tól pedig minden evés végén visszakapta a lefejt tejet szondán, mellen. Szopi után megint fejtem, teljesen ürítettem a mellem.

3 hónapos korára vettem észre, hogy már nem igényli a kiegészítést, jól lakik nélküle is, úgyhogy nehezen, de beállt a rend. Tápszert keveset kapott, ha nem tudtam eleget fejni, akkor egy-egy szopi után 30-40 ml-t.

5,5 hónaposan kezdtük a kóstolgatást, akkor már kevesebbszer igényelte a szopizást, de egy éves koráig még viszonylag nagy szerepe volt az anyatejnek is. Utána napi kettő, majd napi egy szopi és szépen elmaradt 14 hónapos korára teljesen.

2022. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!