Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minél tovább szeretnék szoptat...

Minél tovább szeretnék szoptatni, így hogy csináljam a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Pont 6 hónapos a babám, kizárólag anyatejes. (2.5 hónapos koráig szinte csak tápszeres volt,nem volt tejem,meg folyton vérzett a mellem,de sikerült kiküzdeni a szoptatást,így addig folytatnám amíg lehet...) Eljött az ideje a hozzátáplálásnak,ma kapott 2-3 kiskanál almalevet,fintorgott.:) Szopi után. Kb itt megállt a tudományom,hogy kell folytatni? Meddig kapjon almalevet,mikortól pürét? Mi a következő zöldség/gyümölcs? Mindenütt mást írnak...hogy csináljam ha a cél hogy sokáig szopizzon? Szerintetek normális hogy izgatottsággal vegyes szomorúságot érzek?:/ Szívesen fogadnék tippeket olyanoktól akik hasonló cipőben járnak/jártak. Köszönöm!!!

2014. febr. 4. 13:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
49%

Kóstoltatás--------> Cici utána uj iz megváltoztatása

Hozzátáplálás -----> uj étel és csak utána cici

2014. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
66%
Szia , kis lányom 7,5 hónapos. Én is 6 hónaposan kezdtem ( bár nem is sokat haladtunk azóta) tízóraira és uzsira kap egy kis gyümölcsöt, bár ennek ellenére már szinte mindent ki próbált. Én nem igazán haladtam ennyire lassan pl amit elfogadott elsőre azt meg is ehette amennyi jól esett neki. Ad neki szerintem még egy két nap az almát aztán jöhet valami más , pár étel után tök gyorsan megy ám :) Igen normális mert én is mindig valahogy úgy éreztem "hogy most már nem csak én fogom táplálni" De nagy cici függő még mindig :) Kívánok minden jót, remélem kicsit segítettem!
2014. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
"uj iz megkostoltatása (elnését
2014. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
51%
én lassan haladtam és jelenleg is elég sokszor szopizik éjjel nappal de mindent megeszik Lányom pár nap és egy éves már imádja a didit foggalmam nincs mikor és hogy fog leszokni. elsö gyermekemet 3 hétig szoptattam tovább nem tudtam és itt az ékes példa ha akarja az ember hát bizony tud szoptatni :):) bebizonyitottam magamnak férjemnek és mindenkinek akik a sok "igazságosságok miatt" elsö gyermeknél elment a tejem.
2014. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

én rögtön pürével kezdtem aztan át is állt pár héten belül a darbosra( elsö vagyok )kimaradt a lé---püré- darabos- egész


ma csak ugy hajlando megenni hogy látja is mi az (kb 7 honapos korátol fogva saját kezüleg gyömöszöli a szájába (elsö és harmadik válaszolo

2014. febr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm,na máris látszik hogy nem vagyok képben,ezek szerint mi még csak kóstoltatunk,nem hozzátáplálunk. :) de van még azért pár kérdésem..(bocsi:) )

Még nem tud ülni magától,lehet így etetőszékbe tenni? Arra gondoltam hogy délelőtt kóstoltatás,amikor meg a férjemmel ennénk,odaültetném az asztalhoz egy gerezd kicsit megpárolt almával,répával (olyasmivel amit már kóstolt) és ismerkedhetne vele. Vagy azzal csak játékká válna az evés? Elviekben tetszik az igény szerinti hozzátáplálás de azzal nem értek egyet hogy kézzel egyen mindig... Lehet vajon ötvözni a kettő módszert? Akkor nem baj ha nem sietem el a dolgot ugye? A védőn nem sürget,csak a család nyomatja nagyon hogy lásson mást is mint cicit...könnyű mondani,nem ők szenvedtek meg a szoptatásért...:/

2014. febr. 4. 13:42
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Ültesd oda a hordozóban, élvezni fogja , hagyd hogy megfogja , hadd próbálkozzon , tudom hogy kiken mindent de élvezni fogja közben te is adogass a szájába falatokat
2014. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon becsüllek,de tényleg,amiért így kiküzdötted a szoptatást!De hidd el,attól nem fog leszokni,ha most hozzátáplálod!

Viszont,ha elódázod,mondván,hogy tök jó a szoptatás,akkor később sokkal nehezebb lesz neki elfogadni az új ízeket,a darabodat,stb.

Én első fiamat 17 hónapos koráig szoptattam úgy,hogy 5-6 hónaposan már 1 étkezés ki volt váltva!Most a kicsi 14 hónapos, ő is szopik,de őt is 4 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni!A kettő nem üti ki egymást,de lassan a tejed kevés lesz neki!

Délelőttönként adj neki almát,banánt, krumplit(kicsi sós vízben nyugodtan főzheted)majd répát,brokkolit.Bevezetni elég 2,max3 napig mindig emelve kicsit az adagot.

Ha már szép adagot megeszik mondjuk alma-banánból,akkor azt bevezetheted tízórainak.

Az rajtad múlik hogy alakítod ki a napirendet étkezés szempontjából,én pl mindkét gyerekemnél a délutáni étkezést "váltottam ki" vagyis délutánra tettem be a szilárdat,hogy estére jobban tele legyenek.Aztán jött a tízórai,majd az ebéd.2.gyerekemnél nem tudom kiváltani a szoptatást,ő nem engedte,így volt olyan időszak,hogy már 3-4x evett szilárdat és mellette még 5x szopizott:)

Szerintem a lényeg az,hogy ahogy elkezd enni a kicsi ezzel kapcsolatban álljon be egy rendszer,és a szopizás kezdjen rugalmasabb lenni.Aztán majd meglátod, hogy melyik szopit fogjátok elhagyni,melyiket nem.

Remélem tudtam segíteni és nem voltam nagyon "zagyva" :)

2014. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
hátha olyan lesz mint az enyém akkor nem fogja megenni9 a sima natur soskrumlit almával :) az enyém legalább is olyatnem volt hajlando a szájába venni aminek se ize se büze nem volt :): elsö vagyok
2014. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
66%

Az enyém hat hétig volt 90% tápszeres, utána sikerült felküzdeni a tejet, de a tápszert 8 hónaosan hagytuk el, engem a védőnő sürgetett, és buta módon hallgattam rá, mostmár nem tenném.

Ha bevállalós vagy, próbáld ki a blw-t, olvass utána, a lényeg, hogy ne listákat nézz, ne napokat számolj, hanem szoptass sokat, kóstoltass olyat, amit eszel, persze ésszel, ne disznósajttal kezdj és figyeld a babát, és mindig szopi után. Én ezt már később olvastam, de így csináltam.

A védőnő miatt végiggörcsöltem az egészet, de legalább több tejem lett, mert a tápszert váltottam ki étellel.

Olvass az ételekről felnőtteknek szóló részeket, ne babatáplálás címen, és gondold végig, mennyi tápanyag van az almalében, de csak eltelíti a gyomrát, és nem fog szopizni. Kell a gyümölcs, a leve is, de ésszel. Abba is bele lehet gondolni, hogy különböző országokban egész más sorrend az ajánlás.

A lé, pépes, darabos sem kőbe vésett, és nem működik mindig.

Kérdezz priviben, hátha tudok segíteni.

A kétévesem még intenzíven szopizik, és vannak napok, hogy összesen egy decinyit eszik.

2014. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!