Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy nyújtsam a szoptatások...

Hogy nyújtsam a szoptatások között eltelt időt, ha folyamatosan enne a babám?

Figyelt kérdés
7 hetes és születése óta gyakorlatilag minden nap óránként szopizna. Éjszaka néha 4 órát alszik egyben, vagy csak 2-3 óránként kelünk, de nappal nagyon nehéz. Lennének fontos intéznivalók meg a 2 éves tesójával is szeretnék foglalkozni, aki nyilván kiborult, hogy nem tudok vele kettesben lenni, örülök, ha adok neki enni és lecserélem a pelenkáját egy kézzel. A háztartást meg a férjemet nem említve... Folyamatosan szoptatok napközben. Zöld néha a széklete és híg, és minden pelusban van kaki, ezért is lenne jó, ha inkább 2-3 óránként enne. 1,5 kg-t hízott már születése óta. Az a baj, hogy akármilyen módszert találunk, amivel napközben megnyugtatjuk vagy altatjuk (hordozókendő, séta, zene meg ezerféle), minden csak pár percig működik és aludni csak 10-20 percig tud és már eszi a kezét, keresi a cicit, sír. Cumi néha fél percig működik. A cici szinte mindig megnyugtatja és nem csak komfortszopizik. Próbáltuk, hogy kap tápszert, hátha benyom nagy adagot és bealszik (melleim nyilván fájnak már), de csak 20-40 ml-t iszogat nagy nehezen és fintorogva, majd ugyanúgy nyugtalan. Hogy lehet elérni, hogy kibírjon 2 órát)? Csak nem hagyhatom üvölteni mindig... Ha ez így jó lenne neki, valahogy kibìrnám, de mivel a széklete sem oké, muszáj változtatni. Kinek sikerült ilyen helyzetet megoldani? Védőnő csak annyit mond, hogy kevesebbszer etessem..

2022. júl. 20. 19:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy, az elején ez ilyen, teljesen normális. Itt most szerintem a baba igényei fontosabbak, mint az elintéznivalók 🤷‍♀️
2022. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy. Teljesen normális babát és esetet írtál le. Nincs ebben semmi különös, egy babának erre van szüksége. A melleid meg fognak edződni. Kitartást!
2022. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Az anyatejes kaki híg. Orvos mondta, hogy nem oké?

A baba igénye a cici, mert a cici étel, ital, megnyugvás, altatás, fájdalomcsillapítás, komfortérzet. Ez még így jó ideig teljesen rendben lesz

2022. júl. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Volt már gyereked,tudhatnád,hogy ez egy ilyen időszak,annyi tejet kell adni amennyit igényel.
2022. júl. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
7 hetesen sehogy.
2022. júl. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
7 Hetes baba az enyém is ilyen “nehezebb” eset volt. De a zöld széklet nem jó lehet tej érzékeny, legalábbis nekem el kellet hagyni a tejet (minden tejterméket) és utána megint aranysárga lett a kaki.
2022. júl. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem írni nekem olyan 2 hónap után bírt ki “többet” most 4 hónapos most is csak akkor bír ki 3+ órát ha nagyon le van foglalva, vagy kézben van. Remélem ha elkezd jobban mozogni jobb lesz. Kitartást 6 os voltam.
2022. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Próbáld meg, hogy 2-3 órán belül nem váltasz cicit. Nekem anno a sűrű szoptatásra és a zöld kakira azt mondták hogy mindig csak a vizesebb tejet szívja ki a baba, a hátsó zsírosabb tejet nem. Valamivel jobb lett utána (nem mondom hogy teljesen).
2022. júl. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok, hogy ez alapvetően normális. A testvére nem volt ennyire cicirajongó. 2 órán belül mindig csak egyik mellemet adom már. A tejérzékenységre rákérdezek.
2022. júl. 20. 22:01
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Szintén 7 hetes a babám. Most ott tartunk, hogy max 2-2,5 óra telik el két etetés eleje között, egy órát szopizik kb., ezerszer belealszik, keltegetem. Vagyis marad 1-1,5 órám böfiztetni és mással foglalkozni. A bimbóimat mintha végig húztam volna 40 fokban az aszfalton (lehorzsolt/megégetett érzés), a falat tudnám kaparni, amikor rácsatlakozik a baba. Nekem ráadásul nem elég egy mellből etetni sajnos.

Az utolsó fél órában már megéhezik és nyűgös, foglalkozni kell vele, ha nem akarom, hogy ordítson, vagyis az idő, amennyit mással foglalkozhatok redukálódott jobb esetben fél-egy órára etetések között. Jellemzőbb a fél.

Nekem mindenki azt mondja ez még egy darabig teljesen normális.

2022. júl. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!