Aki folyamatosan fogyott szoptatás alatt mit csinált hogy megálljon a súlya?
Vitamin,vagy bármi ilyesmire gondolok. Teljesen elfogyok. Hónapról hónapra 2-3 kilóval kevesebbet mutat a mérleg. Úgy érzem nem tudok annyit enni hogy kettőnknek elég legyen. Már csak 51kg vagyok. 10 hónapos a fiam,ő 11kg nagyon szépen gyarapszik,iszsz baba. Az étkezések kiváltásával nem állunk jól,csak eszeget,kóstolgat és sokat szopik. Szeretném is sokáig szoptatni,főleg így hogy nem igazán fogad el mást vagy csak keveset ami nem mennyiség.
Kérlek titeket csak azok írjanak akik ezt átélték és valós tapasztalatuk van. Köszönöm előre is a válaszokat!




válasza:Valószíüleg nálad nem a mennyiséggel van gond, hanem a minöséggel - megfelelö összetételü étrendre lenne szükséged, meg megfelelö kalóriamennyiségre.
Ha gondolod, írd meg részletesen, mit és mennyit eszel egy nap, akkor jobban lehet konkrét javaslatokat tenni.
Holnap tudok újra írni, elöbb nem.




válasza:Jajj de ieigyellek,en szigoru dietaval is alig fogyok :(
Es ha abbahagynad a szoptatast? Ekkora gyereknek mar reg nem letszukseglet.




válasza:



válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
7 hónapos a kislányom még mindig szopizik elkezdtünk a hozzátáplálást is de így is napközben 4x szopizik meg este és éjszaka 3x. A szülés után közvetlenül lement a baba súlya (3 kiló) maradt rajtam 5 kiló. Ez úgy is volt 3 hónapig, na mára 8-9 kilónál tartunk. Havonta...
Szerencsére van bőven tejem, lassan 6 hónapja szoptatom már a kicsimet. Mégis, amikor szoptatom, a babám csak a tej első harmadát (gondolom az édesebb íz miatt) szopizza ki, utána elkezd sírni és csapkodja a cicimet addig, amíg át nem rakom a másikra. Akkor elégedetten...
Nekem rettenetesen erős tejleadóreflexem volt, olyan érzés volt, mintha tőből szabnák ki a mellemet, de komolyan mondom. De csak kb. 4-5 percenként jelentkezett, és csak ilyenkor jött tej a mellemből, amúgy semmi, még egy csepp sem, pedig végig ugyanolyan intenzitással...
Sírva fordul el, ha szoptatni akarom. Ha folyamatosan fejek neki, naponta 5X - 6X, akkor van remény arra, hogy 1 éves koráig legyen tej, vagy 40 nap alatt így biztosan elapad?
de akkor, hogy szoptatom a kislányom, ha a mellbimbóm lapos és a pici nem bírja a szájába venni csak bimbó kiemelővel amit tartanom kell szoptatás közben?
Akkor ha fejés után fél órával akar enni a babám, miért van kevesebb tejem, mintha a két szopizás/fejés között eltelik legalább 3 óra? És mért nem elég neki mindig a tej?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




