Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mihez kezdjek? Anyukák,...

Mihez kezdjek? Anyukák, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Kicsit fura, hogy megannyi jótanács ellenére sem tudom, hogy pontosan mi tévő legyek, talán túl sokat és túl különböző tanácsokat kaptam a baba táplálásával kapcsolatban.


Storym: A kisbabám 2 hetes. Nem került szülés után mellre, mert bekékült, elvitték. Hála Istennek minden rendben vele, de nehéz induló volt mind lelkileg, mint fizikailag. A kórházban és mindenhol kismillió tanácsot, olykor már kissé utasítás szerű dolgot kaptam. Volt sok sírás, teljes kimerültség stb. Folyamatosan hallottam, hogy már 5., 6. napon járunk, de nincs elég tejem. Fejjek, ne fejjek. Adják tápszert X mennyiséget. Adják tápszert amennyit a baba elfogad. Tápszeren is felnő. Hagyjam el a tápszert, minek az? Volt minden.


Szombaton kipróbáltam, egy etetés kivételével csak anyatejet kapott. Az előző két napon 50 grammot hízott, aznap, mikor szinte csak anyatejet kapott viszont, 20 grammot fogyott. Én vezettem fe dolgot, a védőnő belement, de eléggé megbukottnak éreztem magam, mikor kiderült, hogy nem hízott, sőt, fogyott. Másnap (vasárnap) főleg csak anyatejről volt, a tápszert nem igazán fogadta el, vagy csak minimálisan. Erre 150 grammot hízott. Hirtelen mindenki pozitív lett, addig csak "szapultak" mondhatni. Azt mondták, hogy ha így megy, le lehet idővel tenni a tápszert. De mikor? Hogyan?


Jelenleg szoptatok, a fejést elhagytam, mert már nem bírtam. Utáltam, fájt. A teljes kimerültség határán voltam. Mert ugyebár először szoptattam. Aztán jött a peluscsere, amit a pici utált, mára már jobb a helyzet, de az elején önmagán kívül ordított, de csak akkor, ha öltöztettem/pelust cseréltem. Hallgatni is borzalom volt. Aztán jött az üvegből etetés (a férjem adta neki), míg én fejtem. Ez, a etetésnek nevezett cirkusz alig fejeződött be, kezdődött újra. Na de már most jobb lett, hála az égnek. Csakhogy most a pici megeszi a tápszert (30 ml) szopi után. 10-10 percet szopik, de igazából amennyit akar, és utána simán lemegy a tápszer. Hogy a csudába tegyem le akkor a tápszert? Ma anyósom csak mondta és mondta, hogy minek az? Ne adjam, csak szoptassam. Már hiányzott a "kioktatás"... Na de mindenesetre megpróbálhatom... Most adtam neki másodjára csak anyatejet. Első után kb. 2 órára kérte az ennivalót. Tehát kapott cicit, mindkettőből, pelus csere, aztán ismét cici mindkettőből,bealudt. Most másodjára cici mindkettőből, pelus és bealudt. Letettem,

2 percre rá már sírt. Felvettem, másodjára szoptattam, egy ciciből evett, bealudt. Leraktam. Megint felkelt, csak nyüglődik. Miért???



Mi van, ha bár X mennyiségű tejem van, de a végén csak azért nem sír, mert fáradt, bealszik, nem pedig azért nem, mert nem éhes?


Köszönöm, ha elolvasod. Jó tanácsoknak, tapasztalatoknak méginkább örülnék. Nemsokára megint fogják nézni a súlyát, nem akarok semmit elrontani, nem elegendőt adni enni neki.


2022. júl. 22. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy levegő, NYUGALOM. Minden oké, a gyermekágyas időszak ilyen. Azt se tudod merre vagy arccal előre, záporoznak az egymásnak ellentmondó tanácsok, és rakás szerencsétlenségnek érzed magad, és rettegsz, hogy nem fogod tudni életben tartani a gyereket. Ez tök oké, ezen a legtöbben átmegyünk. Többedik gyerekkel is.

Döntsd el, hogy szoptatni szeretnél vagy tápszerezni. Ha szoptatni akarsz, akkor kuckózz be a babával 1 hónapra és szoptass. A szoptatásnál jobb tejszaporítás nincs. Úgyhogy szoptass, szoptass és szoptass. Nyugalom, nem tart örökké ez az állapot. Csak annak tűnik az a pár hét, amíg beáll a kereslet-kínálat.

Ha meg úgy érzed, hogy ez neked nem megy, akkor hagyd a fenébe. Adj tápszert és kész. A lényeg, hogy döntsd el, hogy a jobb nektek és vidd végig.

2022. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval. Én szoptattam. 2 évig. Hidd el,az eleje nehéz mindenkinek.
2022. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van az elsőnek. Ez sajnos normális :/ Tényleg az a fontos, hogy most dönts, hogy szoptatás (és akkor csak az, így fog beállni a tejed) vagy tápszer, és akkor meg ne bántsd magad tovább.
2022. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen a választ.

Szoptatni szeretném. A tápszerezés muszáj volt, mivel nem került mellre, nem is volt velem első éjszaka. Aztán ugye fel kell vinni a súlyát a születési súlyra, kell a tápszer, nem szabad, hogy fogyjon stb stb. De most az elhagyása a gond, azt mondták, hogy egyszer csak már nem kellesz. Oké, de mikor? 😐 Az is zavaró, mikor azt mondják, hogy mire adom a tápszert pluszban? Hát biztos nem jó kedvemből baktatok éjszakánként kotyólni, ahelyett, hogy szoptatám nyugiban az ágyon...

2022. júl. 22. 17:33
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat. A tápszer nem rajtam állt és áll, adnom kell, ha elfogadja. Ezt a "parancsot" kaptam a védőnőtől.
2022. júl. 22. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mentegetőznöd a tápszer miatt sem. Kapott, mert az adott helyzet megkívánta. Ha el szeretnéd hagyni a tápszert, akkor hagyd el most azonnal. Ha éhes a pici, mellre teszed. Akkor is, ha úgy érzed, már mindent 110%-osan kifacsartál magadból. A védőnő meg igazából arra van, hogy legyen plusz egy fő, aki hülyeségekkel cseszegeti a családot. El kell őt viselni, bólogatsz a mondókájára, és azt mondod, amit hallani akar.
2022. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Pont azt csináltam. A picur a végén már csak bekapta, kiköpte, mint mikor már nem jön belőle semmi. De nekem úgy tűnt, még éhes, nyöszörgött. Ilyenkor mit csináljak akkor? A mellet kiköpi, mert nem jön belőle tej, viszont sír, mert még éhes? Ti ilyenkor mit csináltatok? Elsőre bealudt rajta, működött, 2 óra múlva ébredt és kért enni, de másodjára nem. Olyankor mi tévő legyek?
2022. júl. 22. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a baj, hogy hirtelen hagytad el a tápszert. Legalábbis az én mellemnek kell pár nap, hogy lekövesse az igények változását. Egy fix mennyiség, amit szokott kapni? Mert akkor meg fognak itt kövezni ezért a javaslatért, de kipróbálnám, hogy először tápszer, aztán cici, a két melled váltogatva, míg el nem alszik. Aludjon a cicin, amennyit lehet, nekem szokta álmában is ingerelni, tehát szaporítja a tejet. Ha így jól megy, akkor következő nap picit csökkented a tápszert és így tovább.


Ha nem fix a mennyiség, akkor kéne egy szoptanít készülék, és azzal adni a pótlást. Így megkapja a plusz ingert a melled, és ott marad majd alva.

2022. júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hívj ki egy azoptatási tanácsadót
2022. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!