Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rosszul csinálom? Kisbabam...

Rosszul csinálom? Kisbabam ma egy hetes. Nincs igazan rendszer a szoptatasban, annyi, hogy 3 óránál tovabb aludna, felkeltem enni.

Figyelt kérdés

Egyebkent ha szoptatas utan, masfel ora mulva éhes, nem vonom meg tőle. Az, hogy mennyi ideig eszik, nagyon változó, iszonyat hamar elalszik a cicin, hiaba piszkalom, vallra teszem, van hogy csak 10- 15 percig aktiv a szopizas. Gondolom olyankor nem is tömi tele a pocit, ezert keri mar másfél ora mulva megint. (nem mérem mennyit evett pontosan)


Hogy kéne rendszert csinálnom neki? Muszáj egyáltalán pontosan ugyan annyi idő elteltevel ennie? Es baj ha egyszer kevesebbet, maskor többet eszik?


2022. júl. 23. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell rendszert kialakítanod, ki fog alakulni magától iszsz esetén is kb.

Felkelteni meg nem kell. Ha alszik, az azt jelenti, hogy minden rendben. Hidd el, ha éhes lesz, jelezni fog.

2022. júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoptasd igény szerint és örülj hogy alszik egyben 3 órát. Fel nem kelteném. Hacsak nem javasolt mert sárga vagy ilyesmi de csak azért hogy rendszer legyen biztos hogy nem.
2022. júl. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A rendszert nem neked kell kialakítani, hanem a baba fog "beállni". De nem egyhetesen. A 1 hónapos státuszra kérdés, hogy "napirendje kialakulóban", de azt se úgy kell ám érteni, hogy órára pontosan, hanem ha már van egy-két fix pont, mint pl: kb ugyanakkor fürdetitek este, az már pipa.
2022. júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Neked nem kell rendszert kialakítanod. Amúgy az anyatej nagyjából 1,5 óra alatt bomlik le, így az anyatejesek többször szoktak enni. A pocija meg akkora mint a kindertojás sárga belseje. Ezt könnyű teletömni. De könnyen is ürül. Ha alszik hadd aludjon. Éhes baba nem fog nyugodtan szundikálni ezt elhiheted.
2022. júl. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%
A többi hozzászólót nem értem. Teljesen jól csinálod, hogy ha 3 óránál többet alszik, akkor ébreszted, egyébként pedig igény szerint szoptatod. Ha nem ébreszted három óránként simán kiszáradhat a csak anyatejjel táplált csecsemő, különösen ebben a melegben.
2022. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Eszik ha éhes, nem kell felkelteni. Lányom 6 órát végaludt éjjel pl.
2022. júl. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

NEM kell felkelteni. Hacsak nem korhazban vagytok, beteg, vagy extrem koraszulott.

Szoptasd igeny szerint, amikor ehes felkel. Nem kell rendszer, meregetes, semmi baromsag. O egy ember , nem robot, te sem oramu pontosaggal vagy ehes, nem ?

Egy ido utan magatol beall. A gyermekagy, azaz az elso 6 het pont errol szol. Szoptatas, pihenes. Egesz nap.

2022. júl. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Elozo vagyok, azt , meg azert erdemes tudni mekkora egy baba gyomra.

Csak mert irtad nem tomi tele magat.


Elso nap MEGGYMAG !! meretu a gyomra, pont ezert eleg bele a kolosztrum. Masodik nap meggy, es igy tovabb. Az egy hetesednek kb. dio nagysagu gyomra van. Szerinted mennyi tej kell bele ? Keves, ugye, na pont ezert kel fel masfel ora mulva enni.

Raersz most, pihengess, es olvass egy kis szakirodalmat a gyerekekrol.

2022. júl. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából az is opció, ha szeretnéd, hogy kicsit erőlteted a napirendet, a saját érdekedben, ha neked úgy kényelmesebb. A babának az a legjobb, ha hozzá alkalmazkodsz, főleg az első pár hónapban. Nekem a laissez-faire vált be, és 11 hósan sincs napirend, mert nem ébresztem föl, ha soron kívül elalszik. Vannak fázisok, mikor ez-az stabilizálódni látszik, aztán elmúlik. De a napirendnek is lenne előnye.
2022. júl. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne próbálj rendszert kialakítani, ehhez még nagyon pici. Teljesen normális, hogy ennyire gyakran eszik, majd ritkul, ahogy nő. Tudom, hogy ez néha teher, de tedd mellre, amikor csak szopizni szeretne, így lesz elegendő tejed és nyugodt babád.

Én nem ébreszteném, ha nem sárga.

2022. júl. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!